1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. MEVZUAT

  4. Emniyet Teşkilatında Çalışan Yardımcı Hizmetler Personeli Kıyafet Yönetmeliği Değişti
Emniyet Teşkilatında Çalışan Yardımcı Hizmetler Personeli Kıyafet Yönetmeliği Değişti

Emniyet Teşkilatında Çalışan Yardımcı Hizmetler Personeli Kıyafet Yönetmeliği Değişti

İçişleri Bakanlığı tarafından emniyet teşkilatında çalışan yardımcı hizmetler personeli kıyafet yönetmeliğinde değişiklik yaptı. Yönetmelik değişikliği 23 Mart 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

A+A-

İçişleri Bakanlığı emniyet teşkilatında çalışan yardımcı hizmetler personeli kıyafet yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik 23 Mart 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Emniyet teşkilatında çalışan yardımcı hizmetler personelinin kılık ve kıyafetinde yeknesaklığı sağlamak, kıyafetlerin renk, cins, biçim, kullanma süresi ve tarzını belirleyen Emniyet Teşkilatında Çalışan Yardımcı Hizmetler Personeli Kıyafet Yönetmeliğinde değişiklik yapıldı.

Yardımcı hizmetler personeli olarak görev yapan odacı, kaloriferci, ahçı, garson, çaycı ve v.b'ın kıyafet ve şekilleri ile hizmetin özelliği itibariyle verilmesi öngörülen giyecek eşyasını ve bu konulara ilişkin diğer hususları kapsayan yönetmelikteki "çaycı" ibaresi yürürlükten kaldırıldı. Ayrıca ahçı unvanı aşçı olarak değiştirildi.

Yardımcı Hizmetler Personeli tanımında yer alan Yardımcı hizmetler sınıfına dahil odacı, kaloriferci, ahçı, garson, çaycı ve benzeri hizmetleri yürüten personelini ifade eder. Bu tanımdaki çaycı ibaresi yürürlükten kaldırıldı ve yönetmelikte yer alan tüm ahçı unvanları aşçı olarak değişti. Yönetmelik değişikliği için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.