1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Emniyetin Teşkilat Piramidi Değişiyor
Emniyetin Teşkilat Piramidi Değişiyor

Emniyetin Teşkilat Piramidi Değişiyor

Mevcut kadroya göre Komiser yardımcısı sayısı 2 kat, komiser sayısı 5 kat, başkomiser sayısı ise 7 kat artacak

A+A-

Eminiyet Müdürlüğünde teşkilat piramidi yeniden çizilecek. Yapılacak düzenleme ile 19 bin 682 olan rütbeli sayısı 38 bin 252'ye çıkacak. Teşkilat Piramidinde sayı olarak en büyük değişiklik başkomiser kadrosunda yapılacak. Mevcut kadroya göre Komiser yardımcısı sayısı 2 kat, komiser sayısı 5 kat, başkomiser sayısı ise 7 kat artacak.

Mevcut piramide göre; 6 bin 679 olan komiser yardımcısı sayısı neredeyse ikiye katlanacak ve 12 bin 500'e çıkacak. 2 bin 174 olan komiser sayısı ise neredeyse 5 kat artacak ve yaklaşık 10 bin 21'e çıkacak. 1055 olan başkomiser sayısı ise; 7 kat artarak 7 bin 516’ya çıkarılacak.

Yine mevcut piramide göre; 2 bin 735 olan emniyet amiri sayısı 2 bin 402'ye düşecek. 4. sınıf emniyet müdürü sayısı 2 bin 273'e, 3. sınıf emniyet müdürü sayısının ise 2 bin 164'ten 2 bin 15'e indirilecek. Rütbeliler ile ilgili bekleme sürelerinde de değişiklik yapılacak. Emniyet amiri ile 4. ve 3. sınıf emniyet müdürlerinin bekleme süreleri 1 yıl düşürülecek. Bekleme süresinin düşmesi ile erken emeklilik söz konusu olacak. Komiser yardımcısı, komiser ve başkomiserler için uygulanan 4 yıl bekleme sürelerinde değişiklik yapılmayacak.

3 yıl bekleme süresi bulunan 3. ve 4. sınıf emniyet müdürlerinin yeni düzenlemeyle 2 yıl beklemeleri gerekecek. 2. sınıf emniyet müdürlerinin bekleme süreleri ise 2 yıldan 1 yıla indiriliyor. 1. sınıf emniyet müdürlerine yaş haddinden emekliliğin dışında 2 yıl bekleme süresi getirilecek. Emniyet müdürü ve amirler eğer terfi alıp da görev verilmez ise; yaş haddinden, terfi alamazlar ise kadrosuzluktan dolayı emekli edilecekler.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.