1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. En Az İlkokul Mezunu 932 Memur Alımı Yapılacak! Kontenjan Dağılımı Belli Oldu
En Az İlkokul Mezunu 932 Memur Alımı Yapılacak! Kontenjan Dağılımı Belli Oldu

En Az İlkokul Mezunu 932 Memur Alımı Yapılacak! Kontenjan Dağılımı Belli Oldu

2828 sayılı kanun kapsamında kamuya personel alımı başvuru kılavuzu yayımlandı ve toplam 2 bin 183 memur alımı kontenjan dağılımı da belli oldu. İlkokul ve ilköğretim mezunu 932 kadro açıklandı. İşte personel alımı kontenjanları ve başvuru şartları!

A+A-

Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında istihdam edilecekler için 2019 mayıs-eylül dönemleri tercih kılavuzunun yayımlanmasıyla kamuya en az ilkokul ve ilköğretim mezunu 932 personel alımı başvuru şartları ve kontenjan dağılımı belli oldu. Hak sahibi olunması gereken memur alımı başvuruları için kimlerin hak sahibi olup olmadığını aşağıdaki haberimizden bakabilirsiniz.

İLKOKUL VE İLKÖĞRETİM MEZUNU 932 MEMUR ALIMI HUSUSLARI

Kılavuzda ilkokul ve ilköğretim mezunları için önemli hususları ve şartlara dair detayları sizler için hazırladık. Aşağıdaki bağlantıdan ayrıca kontenjan dağılımlarına ve diğer tüm bilgilere, başvuru kılavuzuna ayrıca erişim sağlayabilirsiniz.

GENEL BİLGİLER, TEMEL İLKE VE KURALLAR

İlkokul/ortaokul/ilköğretim düzeyi kadrolar için yapılacak yerleştirme işlemlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 41 inci maddesinde öngörülen hükümler dikkate alınacaktır.

Bu kılavuzda kamu kurum ve kuruluşlarının atama yapacakları kadro ve pozisyonlarını içeren tablolar yer almaktadır. Tablo-1’de ortaöğretim mezunlarının, Tablo-2’de önlisans mezunlarının, Tablo-3’te lisans mezunlarının, Tablo-4’te ilkokul, ortaokul ve ilköğretim mezunlarının tercih edebilecekleri kadro ve pozisyonlar bulunmaktadır.

TERCİH EDİLEBİLECEK KADROLAR

İlkokul, ortaokul ve ilköğretim mezunlarının tercih edebilecekleri kadro ve pozisyonları gösteren Tablo-4’te bütün adayların tercihte bulunabilecekleri kadro ve pozisyonlarda “999-İlkokul”, “1000-Ortaokul” ve “1001-İlköğretim” kodları birlikte yer almaktadır.

İlkokul/ortaokul/İlköğretim mezunlarının tercih edebilecekleri kadrolara yapılacak yerleştirmede 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 41 inci maddesine göre öncelik ilköğretim/ortaokul mezunlarına verilecektir. İlköğretim/ortaokul mezunu aday, boş tercihleri arasından kadro bulunan en üst sıradakine yerleştirilecektir. Tercihleri arasında boş kadro bulunmayan aday yerleştirilemeyecektir. İlköğretim/ortaokul mezunlarının kura ile yerleştirme işlemi sonrasında boş kalan kadrolara ilkokul mezunları aynı şekilde kura ile yerleştirilecektir.

İlkokul, ortaokul ve ilköğretim düzeyinden mezun bütün adayların tercihte bulunabilecekleri kadro veya pozisyonların karşısında öğrenim kodu olarak “999- İlkokul, 1000-Ortaokul ve 1001- İlköğretim” kodları birlikte yer almaktadır. Bu kadro veya pozisyonları ilkokul, ortaokul ve ilköğretim düzeyinden mezun bütün adayların tercih etmeleri mümkündür.

2183 Memur Alımı Başvuru Kılavuzu ve tüm kontenjan detayları için TIKLAYINIZ.

Özelkoşul Nitelik Kodları için TIKLAYINIZ.

İlkokul kadrolar için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
3 Yorum
İlgili Haberler