1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. En Güzel Cuma Günü Duaları - Cuma Günü Nasıl Dua Edilir
En Güzel Cuma Günü Duaları - Cuma Günü Nasıl Dua Edilir

En Güzel Cuma Günü Duaları - Cuma Günü Nasıl Dua Edilir

Bugün mübarek Cuma günü. Cuma günü duaların en makbul olduğu günlerden biridir. Peki Cuma günü nasıl dua edilir. En güzel Cuma dualarını sizler için derledik. İşte En güzel Cuma günü duaları...

A+A-

Yeni bir Cuma gününe ulaştıran Rabbimize şükürler olsun. Bugün mübarek Cuma günü. Cuma günü duaların en çok kabul olduğu günlerdendir. Bu günlerde bol bol dua etmek gerekir. Peki Cuma günü nasıl dua edilir?

Cuma günü tüm müslümanlar için mübarek bir gündür. Bu günde yapılan ibadetlerin ayrı bir değeri vardır. Cuma günü aynı zamanda dostlukları ve sevgiyi de paylaşma günleridir. Cuma günü yapılabilecek en güzel ibadetlerden birisi de duadır. Bu günlerde bol bol dua etmek gerekir. 

Cuma günü yapılabilecek en güzel dualardan birisi tövbe etmektir. Rabbimizin duaları geri çevirmediği böyle bir günde işlediğimiz günahlar için bol bol tövbe ve istiğfar ederek bağışlama dileyebiliriz. En güzel Cuma günü dualarını sizler için bir araya getirdik. İşte en güzel Cuma günü duaları

Allah'ım! Cehennem azabından, kabir azabından, Mesih ve Deccal'ın fitnesinden, hayat ve ölüm fitnesinden Sana sığınırım." (Kütüb-i Sitte)

Allah'ım! Fayda vermeyen ilimden, katına yükselmeyen (kabul olunmayan) amelden, huzur bulmayan kalpten ve kulak verilmeyen duadan sana sığınırım." (Taberani)

Allah'ım! Darlıktan ve üzüntüden sana sığınırım. Acizlikten ve tembellikten sana sığınırım. Korkaklıktan ve cimrilikten sana sığınırım. Borcun sıkıntısından ve insanların baskısından sana sığınırım." (Cem'ul Fevaid)

Ey Gani Ey Hamid,ey icad edici ve ey iade edici, ey merhamet sahibi ve ey muhabbet eden Allah’ım. Helalin ile beni haramdan sakındır.Taatin ile beni masiyetinden uzaklaştır. Fazlu keremin ile bana senden gayrisini unuttur.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.