En Güzel Cuma Günü Duaları – Cuma Günü Okunacak Dualar

Cuma günü duaların en makbul olduğu günlerden biridir. Peki Cuma günü nasıl dua edilir? Cuma Günü Okunacak Dualar hangileri? En güzel Cuma dualarını sizler için derledik. İşte En güzel Cuma günü duaları...

En Güzel Cuma Günü Duaları - Cuma Günü Okunacak Dualar
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni bir Cuma gününe ulaştıran Rabbimize şükürler olsun. Bugün mübarek Cuma günü. Cuma günü duaların en çok kabul olduğu günlerdendir. Bu günlerde bol bol dua etmek gerekir. Peki Cuma günü nasıl dua edilir? Cuma Günü Okunacak Dualar hangileri?

Cuma günü tüm müslümanlar için mübarek bir gündür. Bu günde yapılan ibadetlerin ayrı bir değeri vardır. Cuma günü aynı zamanda dostlukları ve sevgiyi de paylaşma günleridir. Cuma günü yapılabilecek en güzel ibadetlerden birisi de duadır. Bu günlerde bol bol dua etmek gerekir. 

Cuma günü yapılabilecek en güzel dualardan birisi tövbe etmektir. Rabbimizin duaları geri çevirmediği böyle bir günde işlediğimiz günahlar için bol bol tövbe ve istiğfar ederek bağışlama dileyebiliriz. En güzel Cuma günü dualarını sizler için bir araya getirdik. İşte en güzel Cuma günü duaları: 

Ey Ganî, Hamîd, Mübdi, mu’îd, Rahîm, Vedûd olan Allahım. Beni halâl ettiklerinle iktifâ ettir, haramlara düşürme. Fadlınla, ihsân ederek beni Senden başkasına muhtâc etme! 

Allah’ım! Cehennem azabından, kabir azabından, Mesih ve Deccal’ın fitnesinden, hayat ve ölüm fitnesinden Sana sığınırım.” (Kütüb-i Sitte)

Allah’ım! Fayda vermeyen ilimden, katına yükselmeyen (kabul olunmayan) amelden, huzur bulmayan kalpten ve kulak verilmeyen duadan sana sığınırım.” (Taberani)

Allah’ım! Darlıktan ve üzüntüden sana sığınırım. Acizlikten ve tembellikten sana sığınırım. Korkaklıktan ve cimrilikten sana sığınırım. Borcun sıkıntısından ve insanların baskısından sana sığınırım.” (Cem’ul Fevaid)

Ey Gani Ey Hamid,ey icad edici ve ey iade edici, ey merhamet sahibi ve ey muhabbet eden Allah’ım. Helalin ile beni haramdan sakındır.Taatin ile beni masiyetinden uzaklaştır. Fazlu keremin ile bana senden gayrisini unuttur.

Peygamberimizin Hastalara şifa duası : Hazret-i Âişe’den rivayete göre Peygamberimiz kendilerine bir hasta getirildiğinde şöyle duâ ederlerdi; Ezhibil-be’se rabben’nasi eşfi ve enteş’şafi la şifae illa şifauke şifaen la yugadiru sekame. Manası : “Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifâ ver, çünkü şifâ verici sensin. Senin vereceğin şifâdan başka şifâ yoktur. Öyle şifâ ver ki hiç bir hastalık bırakmasın.”

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!