1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Enerji Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı
Enerji Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

Enerji Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinde değişiklik Yapıldı. Değişiklikle görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına sözlü sınav şartı getirildi. Sınavlarla ilgili diğer detaylar için tıklayın.

A+A-

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik 4 Ekim 2017 tarihli resmi gazetede yayımlandı. Yönetmelikte yapılan değişikliklerin tamamını aşağıdaki bağlantılarda ayrıca bulabilirsiniz.

 

Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarında ilk olarak tanımlar kısmı değişti. Bu değişiklikle her iki sınava yazılının yanı sıra sözlü şartı da getirildi. Yeni tanımlara bakacak olursak sözlü ve yazılı şartları yazılmaktadır.

 

Görevde yükselme sınavı: Bu Yönetmelik hükümlerine göre görevde yükselme suretiyle atanacakların belirlenmesi amacıyla yapılan yazılı ve sözlü sınavı olarak Enerji Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde yer aldı.

Unvan değişikliği sınavı: En az ortaöğretim düzeyinde mesleki veya teknik eğitim sonucu ihraz edilen unvanlara ilişkin görevlere atanacakların belirlenmesi amacıyla yapılan yazılı ve sözlü sınavı olarak Enerji Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde yer aldı. Diğer değişiklikler de önemlidir. Aşağıdaki bağlantıdan inceleyiniz.

 

Bknz: Enerji Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği değişikliği için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.