Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun Fatura Fırsatında Son Tarih!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, yayımlamış olduğu yeni kaynak tedarik tarifesi ile ilgili olarak abonelerine 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere indirimli elektrik imkanı veriyor.

73763
Daha Fazla Göster

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun son olarak yayımlanan tebliğinde, tarımsal sulamadan sanayiye ve ticarethane abone gruplarına kadar indirimli elektrik alma imkanı göze çarpıyor. 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren verilecek olan indirimli elektrik çerçevesinde, son tarih olarak 5 Aralık gösteriliyor. 5 Aralık tarihine kadar yapılacak başvurular ile, onaylanan aboneler faturalarını yüzde 30’lara kadar düşürme imkanı elde edecekler.

Elektrik Faturaları Düşecek

Konut ve ticarethanelerde, elektrik faturalarını düşürmek adına tüketicilerin tarifelerini doğru olarak seçmesi gerekiyor. EPDK tarafından yayımlanan son kaynak tedarik tarifesi hakkındaki tebliğler çerçevesinde de, bazı abone gruplarının 5 Aralık 2020 tarihine kadar başvuru yaparak yeni yıldan itibaren indirimli elektrik alabilmesinin önü açıldı. Ticarethane ve kuruluşlar bu çerçevede ikili anlaşma yolu ile daha ucuz miktarlara elektrik alabilmek adına bir tedarik şirketi ile anlaşması gerekiyor.

İkili Anlaşma Şart

Kuruluş ve ticarethanelerin indirimli elektrik alabilmeleri adına karşılarına çıkan en büyük zorunluluk bir tedarik şirketi ile anlaşmaları olarak gözüküyor. Bu anlaşmayı yapmayan kuruluşlar, indirimden faydalanamayacak. İkili anlaşma yolu ile, tedarik şirketlerinden daha uygun koşullarda enerji alma imkanı, EPDK tarafından yayımlanan son tebliğde bir kez daha ortaya kondu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun Fatura Fırsatında Son Tarih!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!