1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Teftiş Kurulu Yönetmeliği! 16 Ocak 2020 - Resmi Gazetede
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Teftiş Kurulu Yönetmeliği! 16 Ocak 2020 - Resmi Gazetede

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Teftiş Kurulu Yönetmeliği! 16 Ocak 2020 - Resmi Gazetede

16 Ocak 2020 Tarihli ve 31010 Sayılı Resmi Gazetede Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Teftiş Kurulu Yönetmeliği yayımlandı. Yönetmelik tam metnine My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 16 Ocak 2020 Tarihli ve 31010 Sayılı Resmi Gazetede “ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI TEFTİŞ KURULU YÖNETMELİĞİ” yayımlandı. Yönetmelik tam metnini ve tüm detayları “My Memur olarak bu haberimizde hazırladık. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Teftiş Kurulu Yönetmeliğinin orijinal metnine aşağıdaki bağlantıdan direkt indirebilirsiniz.

Bu Yönetmeliğin amacı; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Teftiş Kurulunun çalışma, teftiş, inceleme, araştırma, soruşturma, müfettiş yardımcılığına giriş sınavı, müfettiş yardımcılarının yetiştirilmeleri ve Teftiş Kurulu Başkanlığına, başmüfettişliğe ve müfettişliğe atanma koşulları ile denetlenenlerin yükümlülüklerine ilişkin usul ve esasları belirlemektir.

Bu Yönetmelik, birinci fıkrada sayılan hususlara ilişkin usul ve esasları kapsar.

Bu Yönetmelik, 10/7/2018 tarihli ve 30474 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 172 nci maddesi ile 27/6/1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 24 üncü maddesine dayanılarak hazırlanmıştır.

Kuruluş ve bağlılık

Kurul, bir Başkan ile başmüfettiş, müfettiş ve müfettiş yardımcılarından oluşur.

Kurul doğrudan Bakana bağlıdır.

Kurulun yazı, hesap, arşiv ve benzeri işleri, Başkanlığa bağlı şube müdürlüğü tarafından yürütülür.

Kurulun merkezi

Kurulun merkezi Ankara’dır. Bu merkez müfettişlerin de görev merkezidir. Başkanlık, gerektiğinde Bakanın oluru ile Ankara dışında da görev merkezleri tesis edebilir veya aynı yolla kaldırabilir. Bu görev merkezlerinde, verilen talimatların yerine getirilmesi, şube müdürlükleri hizmetlerinin yürütülmesi, müfettişlerin şube müdürlükleriyle ilişkilerinin düzenlenmesi ve müfettişler arasında uyumlu bir çalışma düzeni sağlanması konularında görev merkezindeki müfettişlerden biri Başkanlığın teklifi üzerine Bakan oluru ile görevlendirilir.

Kurulun görev ve yetkileri

Teftiş Kurulu Başkanlığı Bakanın emri veya onayı üzerine Bakan adına aşağıdaki görevleri yapar:

a) Bakanlık teşkilatı ile Bakanlığa bağlı, ilgili ve ilişkili kurum ve kuruluşların her türlü faaliyet ve işlemleriyle ilgili olarak teftiş, inceleme ve soruşturma işlerini yürütmek.

b) Bakanlığın denetim yetkisi altındaki her türlü kuruluş ile gerçek ve tüzel kişilerin, kamu ve özel şirketlerin faaliyet ve işlemlerini Bakanlığın görev ve yetkileri çerçevesinde denetlemek.

c) Bakanlığın amaçlarını daha iyi gerçekleştirmek; mevzuata, plan ve programa uygun çalışmasını temin etmek amacıyla gerekli teklifleri hazırlayıp Bakana sunmak.

ç) Mevzuatta yer alan veya Bakan tarafından verilen benzeri görevleri yapmak.

Yönetmelik tam metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler