1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. Enerjisa, Meb İle Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü’nü Hayata Geçiriyor
Enerjisa, Meb İle Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü’nü Hayata Geçiriyor

Enerjisa, Meb İle Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü’nü Hayata Geçiriyor

Enerjisa Dağıtım Şirketleri, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan "Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü" kapsamında, Mobil Eğitim Tırı'da kullanılarak...

A+A-

Enerjisa Dağıtım Şirketleri, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan "Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü" kapsamında, Mobil Eğitim Tırı'da kullanılarak elektrik-elektronik teknolojisi alanındaki öğrenci ve öğretmenlerin yeterliliklerine katkıda bulunacak.

Enerjisa Dağıtım Şirketleri, Başkent EDAŞ, AYEDAŞ ve Toroslar EDAŞ, dağıtım hizmeti verdiği 14 ilde mesleki eğitim faaliyetleri kapsamında elektrik-elektronik alanında öğrenim gören öğrencilere ve alan öğretmenlerine yönelik Mesleki İşbirliği Protokolü'nü Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile hayata geçiriyor.

Katılımcılar 3 yıl geçerli olacak protokol ile Ankara, Bartın, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale, Zonguldak, İstanbul Anadolu Yakası, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Mersin, Kilis ve Hatay'da bulunan, MEB'e bağlı okullar, eğitim merkezleri ve Enerjisa Mobil Eğitim Tır'ında teorik ve uygulamalı eğitimler alacak. Protokol ile öğrencilerin niteliklerinin geliştirilmesi, öğretmenlerin mesleki bilgi ve becerilerinin güncellenmesi ile öğrencilerin daha nitelikli şekilde yetiştirilmesine katkıda bulunulması amaçlanıyor.

Projenin teknik konular kadar iş sağlığı güvenliği eğitimlerini de kapsadığını belirten Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü Murat Pınar, "Sektörümüzün geleceği için şüphesiz ki iyi yetişmiş insan gücüne ihtiyacımız var. Bunun için biz önemli bir adım attık, Türkiye'de sektörde ilk olan uygulamamız ile mobil bir eğitim merkezi kurduk. Dershane dışında alternatif bir mekan oluşturarak eğitimi çalışanlarımızın lokasyonlarına taşıdık. Mobil Eğitim Tırı'mızı sahada kullanılan tüm ekipmanlarla donattık. Bu kaynağımızı paydaşlarımızla değerlendirdiğimiz sürece sektörümüzü ileri taşıyacağımıza inanıyoruz. Bu kapsamda MEB ile imzaladığımız protokol nitelikli işgücü oluşturmaya yönelik kamu kuruluşu ve özel sektör arasında atılan büyük bir adımdır. Bu adım ile bölgelerimizde öğrencilere ve öğretmenlere ulaşmanın onlara fayda sağlayacak bir eğitimin parçası olmaktan büyük heyecan ve gurur duyuyoruz" dedi.

Protokol dahilinde katılımcıların mesleki eğitim ve gelişimlerinin yanı sıra İSG eğitimleri alabilmeleri için tüm detaylar gözetilerek, tam kapasiteli bir eğitim merkezi haline getirilen mobil eğitim merkezi güneş enerjisi panelleri ve rüzgar türbini ile ihtiyaç duyacağı elektriği kendisi üreterek çevre duyarlılığı konusunda da örnek teşkil ediyor.

Ayrıca protokol kapsamında mesleki gelişime yönelik programların yanı sıra, öğretmen ve öğrencilerin sosyal yaşam becerilerini ve kişisel gelişimlerini desteklemeye yönelik iletişim, takım çalışması ve mülakat teknikleri gibi eğitimlerin de gerçekleştirilmesi için çalışmalar yapılacak.

Enerjisa, Meb İle Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü’nü Hayata Geçiriyor

İHA

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler