1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Engelli Devlet Memuru Alımı Yönetmeliği Değişti
Engelli Devlet Memuru Alımı Yönetmeliği Değişti

Engelli Devlet Memuru Alımı Yönetmeliği Değişti

Engelli memur alımı yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik değişikliği ile EKPSS sonuçları ve engelli kura kayıtları geçerlik süresi 4 yıla çıkarıldı.

A+A-

Engelli memur alımı yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik değişikliği ile EKPSS sonuçları ve engelli kura kayıtları geçerlik süresi 4 yıla çıkarıldı. Engelli Kamu Personel Seçme Sınavına giren memur adayları almış oldukları puanla 4 yıl boyunca başvuru yapabilecekler.

Engelli adayların memur kadrolarına engelli memur statüsünde yerleştirilmelerinde kullanılan EKPSS sonuçları ile kura kayıtlarının geçerlilik süresi 2 yıldan 4 yıla çıkarıldı. 4 yıllık süre içerisinde yapılan birden fazla EKPSS’ye giren adayların gerçekleştirilecek engelli memur alımlarında en yüksek EKPSS puanını kullanabilecekler.

Bu kapsamda 2016 yılında EKPSS’ye giren veya kura kaydı yaptıran adayların EKPSS sonuçları ile kura kayıtlarının geçerlilik süresi yapıldığı tarihten itibaren dört yıl geçerli sayılacak. EKPSS ile Kura kayıt başvuruları 2012, 2014, 2016 yıllarında olduğu gibi her iki yılda bir yapılmaya devam edecek, adaylar istekleri doğrultusunda iki yılda bir yapılacak EKPSS ile kura kayıtlarına başvurabilecekler.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.