1. HABERLER

  2. İŞ İLANLARI

  3. ENGELLİ PERSONEL ALIMI

  4. Engelli Memur Alımı Adayları Sadece EKPSS 2019/1 Tarihini Değil, Kontenjanları Bekliyor
Engelli Memur Alımı Adayları Sadece EKPSS 2019/1 Tarihini Değil, Kontenjanları Bekliyor

Engelli Memur Alımı Adayları Sadece EKPSS 2019/1 Tarihini Değil, Kontenjanları Bekliyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 2019/1 EKPSS atama başvuru tarihini açıkladı. Fakat kontenjanlara dair maalesef detay henüz yok! 1000 kadro söylentilerini kabul etmeyen adaylar 10 bin atama istiyor!

A+A-

"My Memur" olarak 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde EKPSS 2019/1 takviminin ve atama kontenjanlarının açıklanması talebinde bulunmamızın ardından Bakanlıktan eksik ve çok gecikmeli de olsa EKPSS takvim haberi gelmişti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk EKPSS 2019/1 Engelli Memur Alımı için tarihi açıkladı. Aralık ayının sonunda atama başvuruları başlayacak. 2019 yılı Engelli memur alımı adayları için pas geçti denilebilir. Adı EKPSS 2019/1 olurken, atamalar ve başvurular bile ancak 2020 başında tamamlanabilecek.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un açıkladığı EKPSS takviminden ziyade 2019/1 EKPSS ile en az 10 bin engelli memur alımı ataması istemekteyiz ve bunun da engelli memur alımı adaylarının hak ettiğini düşünüyoruz.

BAKAN SELÇUK: ENGELLİ KAMU ATAMA KURA TÖRENİNİ ARALIK AYININ SON HAFTASINDA DÜZENLEYECEĞİZ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla “Herkes İçin Erişilebilirlik” temasıyla düzenlenen programda engelli ataması yapılacağını duyurdu. Bakan Selçuk, "Aralık ayının son haftasında engellilerin kamu kurumlarına atanması için kura töreni düzenleyeceğiz." dedi.

ENGELLİ HAKLARI EYLEM PLANINI YAYIMLAYACAĞIZ

Türkiye’nin 2007 yılında Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Sözleşmesini imzalayan ilk ülkelerden biri olduğunu vurgulayan Bakan Selçuk, “Engelli Hakları İzleme ve Değerlendirme Kurulunu daha aktif hale getiriyoruz. Kurulun ve diğer tüm paydaşların katılımı ile hazırladığımız Engelli Vizyon Belgemizi ve Engelli Hakları Eylem Planını yakında yayımlayacağız.” diye konuştu.

Birçok alanda engellilerin yaşamını kolaylaştıracak adımlar atıldığını bildiren Bakan Selçuk, evde bakım yardımı kapsamında 2018 yılında yarım milyondan fazla engelli vatandaşa 7 milyar liraya yakın kaynak aktardıklarını açıkladı.

354 BAKIM MERKEZİNDE 27 BİNİ AŞKIN ENGELLİYE HİZMET SUNUYORUZ

354 bakım merkezinde 27 bini aşkın engelliye hizmet sunulduğunu belirten Bakan Selçuk, 52 ilde 62 merkezde gündüzlü bakım hizmeti sunduklarını, hedefin 2020 yılının ilk çeyreğinde merkezleri 81 ile yaygınlaştırmak olduğunu ifade etti.

Bakan Selçuk, sözlerine şöyle devam etti: “Engelli çalıştırma zorunluluğu, Engelli İş Koçluğu, e-KPSS ile kamuda engelli memur ataması, girişimcilik desteği gibi uygulamalarımızla; engellilerimizin çalışma hayatına katılımları konusunda da büyük ilerlemeler kaydettik. Kamu dâhil, belli iş yerlerinde engelli çalıştırma zorunluluğunu getirdik. Kolaylaştırıcı, teşvik edici politikalar yoluyla, engelli kontenjanımızdaki orandan yılda doluluğu arttırarak yüzde 80’lere kadar çıkarmış durumdayız.”

395 bin engelli vatandaşı iş hayatına kazandırdıklarını kaydeden Bakan Selçuk, Engelli İş Koçluğu modelinin yaygınlaşması için çalıştıklarını bildirdi.

17 yılda kamuda çalışan engelli sayısının 10 kat artarak 54 bine yükseldiğini söyleyen Selçuk, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde bin 563 engelli çalışan olduğunu açıkladı.

Engelli girişimcilere 50 bin liraya kadar hibe desteği verdiklerini anımsatan Bakan Selçuk, engelli vatandaşların el ürünlerini e-ticaret uygulaması ile sanal pazarda sunulması amacıyla proje başlattıklarını duyurdu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler