1. HABERLER

  2. İŞ İLANLARI

  3. ENGELLİ PERSONEL ALIMI

  4. Engelli Öğretmen Adayları Binali Yıldırım’ın Atama Sözünü Hatırlatıyor
Engelli Öğretmen Adayları Binali Yıldırım’ın Atama Sözünü Hatırlatıyor

Engelli Öğretmen Adayları Binali Yıldırım’ın Atama Sözünü Hatırlatıyor

Birçok platformda atanma taleplerini dile getiren engelli öğretmen adayları Sayın Binali Yıldırım’ın atama sözünün bir an önce MEB tarafından yerine getirilmesini bekliyor.

A+A-

1200 ENGELLİ ÖĞRETMEN ATANMALI

Sayıları zaten Türkiye geneli 1000 ila 1200 civarında olan öğretmen yeterliliğine sahip kimi şeker hastası, kimi tekerlekli sandalyede, kimi MS hastası, kimi kanser hastası ve birçoğu evli çocuklu bir avuç atama bekleyen engelli öğretmen adayları Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk, Bakan yardımcısı sayın Mustafa Safran ve Personel Genel Müdürü sayın Hamza Aydoğdu’nun seslerini duymalarını ve bir an önce öğrencilerine kavuşmalarını talep ediyor.

BİNALİ YILDIRIM ANKARA’DA ÇALIŞMA YAPILIYOR

Atama bekleyen engelli öğretmen adaylarının seslerini zaman zaman mecliste değişik siyasi parti gruplarına mensup milletvekillerinden çağrı yapıldı. Ayrıca eski başbakan sayın Binali Yıldırım ise İstanbul seçimleri öncesinde katıldığı bir televizyon programında zaten sayıları çok değil 900 küsür bir engelli öğretmen adayı için Ankara’da çalışma yapıldığının müjdesini vermişti. Ancak tüm bu söylemlerden sonra birkaç ay geçmesine rağmen umutla beklenen 2019 engelli öğretmen atama takvimi halen ilan edilmedi.

Ayrıca aylardır değişik platformlarda açıklama yapılan ve 2019 yılında yapılması planlanan engelli öğretmen atamasında sayıları 1000 kişi civarında yer alan engelli öğretmen adaylarının sesini Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri duymaları eski Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ın aylar öncesinde bu konuda çalışma yapılıyor müjdesini yönelik atama takviminin ilanı bir an önce yayımlanmasını e bir an önce engelli öğretmen adaylarının öğrencilerine kavuşmalıdır.

Aylardır yetkililerden atama takvimi hakkında bir açıklama bekleyen engelli öğretmen adayları bu süreçte fazlasıyla yorulduklarını ve yıprandıklarını dile getirmektedir. Devletimizin engellilere pozitif bir ayrım yapmasını gerekliliğinden yola çıkarak atama bekleyen bir avuç engelli öğretmen adayı atanmalıdır. Kamuda engelli atama oranının yüzde 3 olduğu gerçeğinden yola çıkarak sadece 2019 yılı içerisinde MEB kadrosuna yeni atanan 40 bin öğretmenin yüzde 3 bile çoktan 1200 engelli öğretmen atamasının yapılmasının haklı gerekliliğini ortaya çıkarmaktadır.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ‘’ENGELLİDEN BAL GİBİ ÖĞRETMEN OLUR’’

MyMemur olarak zaman zaman seslerini duyurmaya çalıştığımız engelli öğretmen adaylarına daha önceki haberlerimizde olduğu gibi yine diyoruz sizler atanana kadar MyMemur olarak bu konunun üzerine gitmeye devam edeceğimizi ve bu konunun takipçisi olacağımıza söz veriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat kendi cümlesiyle ‘’Engelliden bal gibi öğretmen olur’’ diyoruz ve atama tarihinin bir an önce ilan edilmesi gerektiğini ifade ediyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
4 Yorum