1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Engelli Vatandaşlarımız için Haberleşme Alanındaki Uygulamalar
Engelli Vatandaşlarımız için Haberleşme Alanındaki Uygulamalar

Engelli Vatandaşlarımız için Haberleşme Alanındaki Uygulamalar

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Engelliler için yaptıkları ve hayata geçirdikleri projeleri açıkladı.

A+A-

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan , Engelliler için yaptıkları ve hayata geçirdikleri projeleri açıkladı her insanın engelli olma adayı olduğunu anımsatan Elvan . Engelli olmadan engelleri kaldırmak, engellilere 'hayatın içinde ben de varım' dedirtecek projeleri hayata geçirmenin herkesin görevi olduğunu belirterek , engelli vatandaşların yaşadıkları zorlukları aşmaları için iletişim hizmetlerinden daha iyi yararlanmalarına imkan sağlanmasının büyük önem taşıdığına dikkati çekti.

Görme engelliler için sesli mesaj, işitme engelliler için SMS ile bilgilendirme ve birçok benzeri uygulamaları devreye sokan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı diğer bir düzenlemeyle görme engellilerin kaybolmasını önlemeye yönelik ücretsiz bir şekilde sesli konum bilgisi (neredeyim bilgisi) verilmeye başlandı. Yine görme engelli tüketicilerin fatura ve kota dolum bilgilerinin sesli mesaj olarak gönderilmesi gibi önemli bir düzenlemeyi gerçekleştirdi. İşitme engellilere yönelik olarak ise abonenin talebi doğrultusunda 'aradığınız kişi işitme engellidir' bilgisinin ücretsiz olarak sunulması, ses hizmetinden bağımsız SMS ve data paketleri sunulması gibi bir dizi düzenlemeyi de hayata geçirdiklerini bildirdi. Ayrıca Engelli Vatandaşlarımızın GSM şirketlerinin ve sabit hat faturaları ile internet faturalarında belli oranlarda indirimden yararlanmaktadırlar.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.