1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Engelli ve Sağlık Özrü Olan Personele Kurumlararası Nakil Hakkı Verilmeli
Engelli ve Sağlık Özrü Olan Personele Kurumlararası Nakil Hakkı Verilmeli

Engelli ve Sağlık Özrü Olan Personele Kurumlararası Nakil Hakkı Verilmeli

İl içerisinde Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlar arasında atama nakil yapılamadığından sağlık, eş vb. mazeretleri olan personel mağdur olmaktadır.

A+A-

Türkiye de 10 milyonu aşan engelli kardeşimiz var, Bu kardeşlerimiz devletin çeşitli kurumlarında memur olarak görev yapmaktadır.Bu kurumlarda çalışanlar arkadaşlarımız ve kardeşlerimizin sorunlarını yetkililere duyurmak için yazıyorum.

 

Gecmiş  tarihlerde bu sorunları dile getirmiştik fakat sesimize cevap alamadık. Engellilerin mazeret tayini torba yasada çıkmıştı fakat genelge yayınlanmadı. Bizde genelgenin en kısa sürede yayınlanmasını istiyoruz.Engelli kardeşlerimizden bazıları kısmi felçli,bazıları epilepsi hastası yada hiç yürüyememektedir. Bu engelli kardeşlerimiz normal insana göre daha çok ilgiye ihtiyacı bulunmaktadır. Böyle bir durumda onların hayatını kolaylaştırmak varken neden zorlaştırıyoruz düşünmemiz gerekiyor. Engelli kardeşlerimizin durumu yerini beğenmemek değil, mazeretleri bulunduğu için ailelerinin oldukları yere yada tedavi gördükleri yerlere gitmek istemektedirler.

 

Bu duruma bir örnek vermek gerekirse Ben Kayseri’de bir devlet hastanesinde görev yapmaktayım, Yüzde 60 engelli raporum bulunmakta ve ayrıca epilepsi hastasıyım. Bir görev esnasında rahatsızlandım 9 ay boyunca hastanede yattım evde tedavi gördüm.Ailemin bulunduğu yere tayin istedim . Hastane muvafakat verdi,Halk Sağlığı Müdürlüğü kabul etti fakat tayin başvurum 1 yıldır sağlık bakanlığında bekletilmektedir.

 

Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapan engellilerin mazeret tayinleri bekletilirken diğer kurumlarda çalışan engelliler fazla bekletilmemektedir. Sağlık Bakanlığı yetkililerinin bir an önce sesimizi duymasını ve bizim bu sorunumuza çare olmalarını istiyoruz. Kamu kurumlarında ve Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan engelliler olarak mazeret tayinlerimiz hakkında iyi gelişmeler bekliyoruz.

 

Geçici görevle değil de kadrosuyla hizmet vermek isteyen bu kardeşimiz ve birçok mazeret sahibi sağlık personelleri bir an evvel Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlar arasında kurumlararası atama ve nakilin önünü açacak kurumlar arası geçiş yönetmeliği/yönergesinin yayınlanmasını beklemektedir.

Sağlıkçılara Kurumlararası Nakil Hakkı Verilsin İmzala 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.