1. HABERLER

  2. İŞ İLANLARI

  3. ENGELLİ PERSONEL ALIMI

  4. Engelliler Gününde Atama Bekleyen Engelli Öğretmenler Cumhurbaşkanından Müjde Bekliyor
Engelliler Gününde Atama Bekleyen Engelli Öğretmenler Cumhurbaşkanından Müjde Bekliyor

Engelliler Gününde Atama Bekleyen Engelli Öğretmenler Cumhurbaşkanından Müjde Bekliyor

Atama Bekleyen Engelli Öğretmenler 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinde halen ses yok. Bu anlamlı günde MEB’i sorumlu ve duyarlı olmaya davet ediyoruz.

A+A-

Zor şartlar altında yaşam mücadelesi vermeye çalışan, hayatın içine aktif olarak katılmayı bekleyen engelliler özel sektörde çalışma imkanı yeterince bulamamaktadır. Kamu kurum ve kuruluşlarında ise birçok kurumda %3 engeline takılmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı ise %3 kontenjanına göre daha 5 binden fazla engelliyi bünyesine katması gerekirken bu konuda sessiz kalmaktadır. Şuan için 1200 civarında atama bekleyen ve aylardır kapı kapı gezip siyasilerden destek arayan engelli öğretmen adayları 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanlığından müjdeli bir haber beklemektedir.

ENGELLİ ÖĞRETMENLER ATAMA BEKLİYOR

Engellilerin de hayatın için de büyük başarılara imza atabilirin en güzel örneği Dilek öğretmendir. Derince Şehit Osman Gazi Çetingöz Anadolu İmam Hatip Lisesinde görevli Dilek öğretmen, verdiği mücadeleyle engelleri bir bir aşarak fedakarca görev yapmaktadır. Belediye başkan danışmanlığı yapan, şiir ve polisiye roman yazan, ata binme dersleri alan Dilek öğretmen, ikinci kez yüksek lisans yaparak azmiyle Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘’Engellide Bal Gibi Öğretmen Olur’’ ifadesinin vücut bulmuş halidir.

Mymemur olarak zihinlerde ve uzuvlarda değil yeter ki kalplerde engel olmasın diyor ve yeterince zor ve ekonomik şartlarda yaşam mücadelesi vermeye çalışan 1200 engelli öğretmenin engelsiz atamasının yapılması için Milli Eğitim Bakanlığını sorumlu ve duyarlı olmaya davet ediyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum