1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Entegre Hastanelerinde Acil Nöbetlerinin Yüzde 50 Artırımlı Ödeneceği Açıklandı
Entegre Hastanelerinde Acil Nöbetlerinin Yüzde 50 Artırımlı Ödeneceği Açıklandı

Entegre Hastanelerinde Acil Nöbetlerinin Yüzde 50 Artırımlı Ödeneceği Açıklandı

Sağlık Bakanlığı, tarafından yapılan yazılı açıklamada entegre hastanelerinde nöbet tutan acil personelleri için müjdeli haber geldi. % 50 artırımlı nöbet ücreti 657 sayılı DMK hükmü gereği Ekim 2017 itibarıyla geriye dönük ödenecek.

A+A-

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada daha önce Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna THSK bağlı iken acil servislerde görevli sağlık personellerine % 50 artırımlı ücret ödenmemekteydi.

TKHK ve THSK'nın müdürlük olarak Sağlık Bakanlığına bağlanmasının ardından Halk Sağlığı Kurumuna bağlı E2 ve E3 tipi ilçe entegre hastanelerinde acil hizmeti verilen nöbetler için de % 50 artırımlı ücret verileceği belirtildi.

657 DMK kapsamındaki hüküm şu şekildedir; 675 Devlet Memurları Kanununun Ek 33. maddesinde acil servislerde tutulan nöbetler % 50 oranında artırımlı ödenir denilmektedir.

Bu kapsamda entegre hastaneleri için de % 50 artırımlı nöbet ücreti ödenmesi kararı gereği 2017 Ekim ayından bu güne kadarki süreçteki geriye dönük ödemeler de yapılacak. Geçmişe yönelik ödemelerin % 50 artırımlı ödenmesine karar verildi.

Hem geçmişe ait ödemelerin hem de entegre hastaneleri için de % 50 artırımlı nöbet ücretinin ödenmesinin devam etmesine dair yazı Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlandı. İlgili resmi yazı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.