EPDK Uyarmıştı! Motorin Fiyatları Düşürüldü!

EPDK tarafından akaryakıt şirketlerine yapılan uyarıya ilk cevap geldi.

62333
Abone Ol
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TOTAL Motorin Fiyatlarında İndirime Gitti

EPDK kısa adlı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından dün yapılan açıklamada son dönemlerde akaryakıt fiyatlarında görülen artışla ilgili müdahale etmek durumunda kalacakları bildirilmişti. EPDK akaryakıt şirketleri tarafından uygulanan yüksek fiyatların tüketicileri zoru durumda bıraktığı, fiyatların aşağı çekilmemesi halinde tavan fiyat uygulamasına gitmek zorunda kalacakları belirtilmişti. Bu açıklamadan sonra akaryakıt fiyatları ile ilgili ilk adım TOTAL’den geldi. TOTAL normal motorinin litre fiyatını 4 kuruş, katkılı motorinin litre fiyatını da 5 kuruş aşağı çekti.

Diğer Şirketlerin de İndirim Yapması Bekleniyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun akaryakıt şirketlerini uyarı niteliği taşıyan açıklamasından hemen sonra TOTAL motorin fiyatlarında indirime gitti. TOTAL normal motorinin litre fiyatında 4 kuruş indirime gitti. Akaryakıt şirketi ayrıca katkılı motorin fiyatlarını da indirdi. Katkılı motorinin litre fiyatına uygulanan indirim de 5 kuruş oldu. Diğer yandan EPDK’nın tüm akaryakıt dağıtım şirketleri ile görüşme halinde olduğu bildirildi. Şirketlerin bu hafta Cuma gününe kadar akaryakıt fiyatlarında indirime gitmesi bekleniyor. EPDK’nın uyarısına ilk cevap TOTAL’den gelerek motorin fiyatları aşağı çekildi.

EPDK Tavan Fiyat Açıklaması Yapmıştı

EPDK tarafından yapılan açıklamada akaryakıt fiyatlarına doğrudan müdahale etme durumları olmasa da piyasalardaki yüksek akaryakıt fiyatlarını yakından takip ettikleri, yüksek fiyatların rekabet ortamına zarar vermesinin yanı sıra tüketicileri de mağdur ettiği, eğer fiyatlarda indirime gidilerek gerekli düzenlemeler yapılmazsa buna sessiz kalmayacakları söylenmişti. EPDK akaryakıt fiyatlarında gereken düzenlemenin akaryakıt şirketleri tarafından yapılmaması halinde tavan fiyat uygulamasına gidileceğini bildirmişti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!