EPDK’tan Yeni Dönem Elektrik Kararları

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, elektrik tüketicileri ile ilgili olarak önemli düzenleme ve yenilikler getirerek, kritik kararlar almaya devam ediyor.

75778
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, tüm dağıtım şirketlerinin yakından ilgilendiren açıklamalar gerçekleştirerek yeni düzenlemeler ile ilgili bilgiler verdi. Çok önemli yenilikleri bir arada sağlayacaklarının mesajını veren Yılmaz, 65 yaş üstü aboneler, engelli bireyler ve şehit ile gazi ailelerinin borçları nedeniyle kesilen elektrikleri hakkında yeni bir sürece dahil olduklarını belirtti. Yılmaz, bahsi geçen abonelerin borç sebebiyle oluşan maddi yükleri çerçevesinde 3 ay boyunca herhangi bir şekilde elektriklerinin kesilemeyeceğini söyledi. Yılmaz, aynı zamanda başvurular ile ilgili de konuştu.

Evden Başvuru Dönemi Başlıyor

Mustafa Yılmaz, dağıtım şirketlerinden herhangi birini tercih etmek isteyen vatandaşların artık abonelik merkezlerine gitmeleri yerine evden, telefon veya internet üzerinden kolayca başvuru yapabileceğini vurguladı. Aynı zamanda vatandaşlar tarafında mağduriyet yaşanmaması adına da Cuma günleri, dini ve resmi bayramlar ve bu bayramların arifesinde de elektrik kesme işleminin yapılmayacağını açıkladı.

Şirketlere Ağır Cezalar

Yılmaz, yönetmelikleri kamuoyu görüşüne açtıktan sonra tüm yönetmeliklerde ana hedeflerinin kaliteli hizmet sağlamak ve tüketici memnuniyetini mümkün kılmak olduğunu söyledi. EPDK Başkanı, yeni döneme adım atılması ile beraber abonelerine karşı kaliteden taviz veren ve tüketicileri mağdur eden şirketlerin ağır cezalar ile karşı karşıya kalacağını da hatırlattı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!