1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Er ve Erbaşlara Ücretsiz Ulaşım İçin Kanun Teklifi
Er ve Erbaşlara Ücretsiz Ulaşım İçin Kanun Teklifi

Er ve Erbaşlara Ücretsiz Ulaşım İçin Kanun Teklifi

TBMM’ye askerlik görevini yapan er ve erbaşlarla ilgili bir kanun teklifi sunuldu. Teklifte erbaşlara şehir içi tren, otobüs, vapur gibi araçlarla ücretsiz ulaşım sunulması talep edildi.

A+A-

Türkiye Büyük Millet Meclisine er ve erbaşlar hakkında bir kanun teklifi sunuldu. TBMM Başkanlığına sunulan kanun teklifinde askerlik görevini yapan erbaş ve erlere ücretsiz ulaşım imkanı sunulması öngörülüyor. İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’ın hazırladığı teklif TBMM İçişleri Komisyonunda görüşülecek.

Kanun teklifinin gerekçesi

Teklifin gerekçesinde askerlik hizmetini yapan erbaş ve erlerin ailelerine destek olamadıkları hatta ailelerine mali açıdan yük getirdiği vurgulandı. Düşük gelirli ailelerin, 12 aylık askerlik süresi boyunca çocuklarına yardım etmekte zorlandıkları, askerde olduğu için çalışamayan erlerin maaş getiremediği ailelerin maddi anlamda sıkıntılar yaşadığı ifade edildi.

Gece gündüz vatana hizmet için çabalayan ve fedakarlık gösteren er ve erbaşların şehir içi ulaşımdan ücretsiz faydalanması gerektiği teklifte belirtildi. Bu konuda kanun değişikliği teklif edildi.

Kanun teklifi

Teklif kabul edilirse Kamu Kurum Ve Kuruluşlarının Ürettikleri Mal Ve Hizmet Tarifeleri İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunda değişiklik yapılacak. Kanunun 1. maddesine eklenecek fıkra ile; askerlik hizmetini yapan er ve erbaşların şehir içi demiryolları, deniz yolları, belediye ve halk otobüslerinden ücretsiz yararlanması sağlanacak.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.