Erdoğan: 12 Bin Sağlık Personeli Alımı Yapılacak! Toplam 2019’da 29 Bin 689 Alım Yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "29 bin 689 yeni sağlık çalışanını kamuda istihdam etmek için süreci başlattık"

54116
Daha Fazla Göster

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “29 Bin 689 Yeni Sağlık Çalışanını Kamuda İstihdam Etmek İçin Süreci Başlattık”. 550 bin KPSS adayı sağlık personeli alımı ilanlarına odaklandı. Sağlık personeli adayları mülakat engeli ile karşı karşıya gelmemek adına sağlık personeli alımlarının KPSS puan üstünlüğüne göre ve mülakatsız yapılmasını istiyor.

Bilindiği üzere geçtiğimiz yün yapılan değişiklikle sözleşmeli sağlık personeli alımlarına mülakat getirilmiş ve sağlık Bakanlığı yetkililerinin bu alımlarda mülakat yapılmayacağını belirtse de gerek Bakan Fahrettin Koca gerekse Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’dan mülakata dair bir açıklama yapılmamıştır.

Sağlık Personeli Alımlarında Mülakat Bakan Koca’ya Mecliste Soruldu!

CHP Kütahya Milletvekili, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Dr. Ali Fazıl KASAP tarafından 15 Mayıs 2019 itibarıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM’ye yeni soru önergesi verildi. Mülakatla alınacak sözleşmeli sağlık personeli adaylarını yakından ilgilendiren konu ve önergeye dair detaylar şu şekildedir:

Dr. Ali Fazıl KASAP,  T.C Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin KOCA tarafından yazılı olarak yanıtlanması konusunda verdiği önerge tam metni şu şekildedir:

Bakanlığınız 663 sayılı KHK’nın 45/A maddesi uyarınca, sözlü sınava dair usul vc esasları belirlemiş buna dair açıklama Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından sözleşmeli sağlık personeli alımlarının bundan sonra sözlü mülakat ile yapılacağı belirtilmiştir.

Bu bağlamda:

1) Sözleşmeli sağlık personeli alımlarının sınav dışında ayrıca mülakata tabi tutulması liyakat ilkesini ortadan kaldırmakta ve torpili akla getirmektedir. Bakanlık olarak sözlü mülakat uygulamasından vazgeçecek misiniz?

2) Sağlık personeline mülakat yapılacağı düşünüldüğünde liyakat kriterlerine neye göre belirleyeceksiniz?

3) Bakanlık olarak konu ile ilgili bir açıklama yapmayı ve bu yanlış karardan dönmeyi düşünüyor musunuz?

Milletvekili Dr. Ali Fazıl KASAP’ın sosyal medyadaki paylaşımları ve sizlerin de destek olmanız için paylaşıyoruz:

Sağlık Bakanlığı‘nın sözleşmeli sağlık personeli alımlarını mülakatla yapacak olması kabul edilemez. Sağlığın mülakatı olmaz! Sağlık Bakanlığını konu ile ilgili açıklama yapmaya ve bu yanlış karardan derhal dönmeye çağırıyorum. #SağlığınMülakatıOlmaz @drfahrettinkoca

Sözleşmeli sağlık personelinin mülakata tabi tutulması ile ilgili Sağlık Bakanlığının yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına yazılı soru önergesi verdim. Bu haksız uygulamadan vazgeçilmesi için sürecin takipçisi olacağım. #SağlıktaMulakataHAYIR #SağlığınMülakatıOlmaz

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Erdoğan: 12 Bin Sağlık Personeli Alımı Yapılacak! Toplam 2019’da 29 Bin 689 Alım Yapılacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!