1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Erdoğan, 657 Devlet Memurları Kanunu Tamamen Değiştirilmeli
Erdoğan, 657 Devlet Memurları Kanunu Tamamen Değiştirilmeli

Erdoğan, 657 Devlet Memurları Kanunu Tamamen Değiştirilmeli

657 Devlet Memurları Kanununda değişiklik hem de tamamıyla değişiklik yapılması TEOG ve Üniversite giriş sınavlarının değiştirilmesinin ardından gündeme mi gelecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  657 Devlet Memurları Kanununun bütün yönleriyle değişt

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liseye geçiş sistemi ile üniversiteye geçiş sisteminin değiştirilmesi gerektiğini açıklamasından sonra çalışmalar başlamış ve ilk olarak LYS ve YGS kaldırılarak yerine Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS getirilmişti. TEOG'un yerine gelecek sistemin de bugün-yarın açıklanması bekleniyor.

Lise ve Üniversiteye giriş sistemlerinin değiştirilmesi bu kadar olurken, 657 Devlet Memurları Kanununun değiştirilebilmesi için de yapılması gerekeni açıkladı. TEOG ve LYS ile YGS’den sonra sırada memurlar mı var!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın metal yorgunluğu açıklamasının ardından Büyükşehir belediyelerinde değişikliğe gidilmiş, Ankara ve İstanbul Belediye Başkanları istifa etmişti. Erdoğan bu yorgunluğun bürokraside de olduğunu belirterek aynı şekilde 657 Devlet Memurları Kanununun da tepeden tırnağa değişmesi gerektiğini belirtti.

Bürokrasiye de bir çeki düzen verilmesi gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı, 657 Devlet Memurları Kanununun var olduğu sürece bürokraside köklü düzenleme yapılamayacağını açıkladı. 657 DMK değişikliği için de Anayasa değişikliği yapacak güce sahip olunursa bunun gerçekleştirilebileceğini belirtti.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.