Erdoğan Talimat Verdi! Çiftçiye Hazineden Ücretsiz Arazi Verilecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen talimatla çiftçilere arazi verilecek.

62569
Abone Ol
Daha Fazla

Çiftçiye Ücretsiz Arazi Desteği Geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen talimatla Hazine arazilerinden bazıları çiftçilere ücretsiz olarak verilecek. Cumhurbaşkanı’nın talimatı kapsamında Bingöl, Erzincan, Erzurum, Kayseri, Kars, Sivas ve Muş illerinde bulunan Hazine arazilerinin önce il müdürlüklerine tahsisi sağlanacak, daha sonra il müdürlükleri bu arazileri çiftçilere verecek. Çiftçiye arazi desteği ile ilgili yürütülen çalışmalarda sona gelindiği bildirildi.

14 Bin Dekar Arazi Çiftçilere Verilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla 14 bin dekarlık Hazine arazisinin tarımsal üretim faaliyetleri olan çiftçilere ücretsiz bir şekilde tahsis edilmesi ile ilgili çalışmalarda sona yaklaşıldı. Uygulamaya ilk etapta Sivas, Muş, Kayseri, Kars, Erzurum, Erzincan ve Bingöl şehirlerinde başlanacak. Konuyla ilgili açıklama Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’den geldi. Bekir Pakdemirli bu çalışmadaki amaçlarının boş ve atıl durumda olan Hazine arazilerinin tarımsal üretime dahil edilmesi olduğu söyledi. Pakdemirli Türkiye’deki toplam tarım alanlarının 23.1 milyon hektar olduğunu, bu üretimden tüm ülkenin gıda ihtiyaçlarının karşılanmakta olduğunu, ayrıca 18 milyar dolara yaklaşan düzeyde de ihracat faaliyeti gerçekleştiğini anlattı.

Hazine Arazilerinin Envanteri Hazırlanacak

Türkiye’nin 48 milyar dolar hasılatıyla tarım alanında Avrupa ülkeleri arasında lider konumda olduğunu söyleyen Bakan Bekir Pakdemirli, atıl vaziyette olan Hazine ve vakıf arazileri ile mülklerinin bir envanter hazırlayacaklarını, ilk aşamada Erzurum, Bingöl, Erzincan, Kars, Kayseri, Sivas ve Muş’ta bu uygulamanın başlayacağını bildirdi. Bu illerdeki arazilerin bedel alınmaksızın çiftçilere verileceğini, gelen taleplerin değerlendirilerek bu işlemin gerçekleştirileceğini haber verdi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 1 sene önce

    Cok güzel bir haber samsun bafrada tabusuz arazilerinde cifcililere tahsiz edelmesini devletimizden beklerim çünkü haksizlik oluyor

  2. 1 sene önce

    gördük bir zamanlarda koyun veriyordu sonuç ortada

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!