1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Erdoğan Toprak "Ülkemizde tespit edilmiş MERS-Cov Vakası bulunmakta mıdır?"
Erdoğan Toprak "Ülkemizde tespit edilmiş MERS-Cov Vakası bulunmakta mıdır?"

Erdoğan Toprak "Ülkemizde tespit edilmiş MERS-Cov Vakası bulunmakta mıdır?"

İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak 7 Mayıs 2014 Çarşamba günü yani bugün Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından cevaplanmak üzere

A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak 7 Mayıs 2014 Çarşamba günü yani bugün Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından cevaplanmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına yazılı soru önergesinde bulundu. CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak Sağlık Bakanına son günlerde gündemi bir hayli meşgul eden MERS-CoV virüsü ile alakalı olarak 4 soru sordu. İşte 07.06.2014 tarihli yazılı soru önergesi;

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Sağlık Bakanı Sayın Mehmet MÜEZZİNOĞLU tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

Saygılarımla.

                                                                                                                       Erdoğan Toprak

İstanbul Milletvekili

Eylül 2012 de ilk kez tanımlanan MERS-Cov virüsü Ortadoğu ülkelerinden Avrupa’ya sıçramış ve çeşitli ülkelerde onlarca kişinin hastalanmasına sebep olmuştur?

Bu sebeple,

1          Türkiye'de MERS-Cov virüsü için önlemler almaya başlamış mıdır?

2-         Ülkemizde tespit edilmiş MERS-Cov vakası bulunmakta mıdır?

3-         Suudi Arabistan başta olmak üzere çoğunlukla "Körfez" ülkelerinde görülmekte olan bu hastalık sebebiyle, bu ülkelere seyahat etmekte herhangi bir sakınca var mıdır?

4-         Söz konusu ülkelere seyahat edecek vatandaşlarımızın dikkat etmeleri gereken hususunlar konusunda bilgilendirilmişler midir?

Personel sağlık Tr Haber

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.