Son Dakika! Erdoğan’dan Covid-19 Aşısı Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi Video Konferansı’na katılarak üzerinde çalışılan Covid-19 aşısı ile ilgili bilgiler verdi.

73248
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Suudi Arabistan dönem başkanlığında gerçekleştirilen G20 Liderler Zirvesi’ne katılan Erdoğan, video konferans yöntemi ile katıldığı zirvede önemli açıklamalar yaptı. Yeni tip Covid-19 nedeniyle bu sene sanal ortamda gerçekleştirilen zirvede konuşan Erdoğan, kritik mesajlar verdi. Cumhurbaşkanı, salgınla ilgili verdiği mesajların yanı sıra pandemi döneminde Türkiye’nin diğer ülkelere sağladığı yardımlar hakkında da konuştu.

156 Ülke, 9 Kuruluşa Yardım

Erdoğan, Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında tüm dünyayla işbirliği ve dayanışma içinde olmadan başarının elde edilmesinin çok zor olduğunu söyleyerek, gelişmiş ülkeler başta olmak üzere birçok ülkenin bu konuda iyi bir imtihan veremediğini vurguladı. Salgınla mücadelede ekonomik açıdan güçsüz ülkelerin kaderine terk edildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı, Türkiye olarak toplam 156 ülke ve 9 uluslararası kuruluşa yardım sağladıklarını açıkladı.

G20 üyesi olan 15 ülkeye hibe yardımı yapılmasının yanı sıra Türkiye’den satın alma ve ihracat izinlerini karşıladıklarını da söyleyen Erdoğan, Almanya’da iki Türk bilim insanının ürettiği aşıyla ilgili haberleri sevinçle takip ettiklerini belirtti.

Yerli Aşı Mesjı

Türkiye’de de 16 aşı çalışmasının devam ettiğini hatırlatan Erdoğan, Türkiye’nin üreteceği aşıyı tüm insanlığın hizmetine sunacaklarını vurguladı. Salgının sağlık sektörünün yanı sıra küresel ekonomik mimari alanında da derinden hissedildiğini vurgulayan Erdoğan, içe eğiliminin tekrardan güçlendiğini gördüklerini açıkladı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!