1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Erken Emeklilik ve Yıpranma Payı Meclise Taşındı
Erken Emeklilik ve Yıpranma Payı Meclise Taşındı

Erken Emeklilik ve Yıpranma Payı Meclise Taşındı

Erken emeklilik ve yıpranma payı konularında TBMM’de soru önergesi verildi. Verilen önergede sağlık çalışanlarının yıpranma payı, erken emeklilik, sağlık personeli ataması gibi sorular soruldu.

A+A-

Türkiye Büyük Millet Meclisine yıpranma payı ve erken emeklilik konularında bir soru önergesi verildi. TBMM’ye Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın yanıtlaması istemiyle sunulan yazılı soru önergesinde sağlık çalışanlarına yıpranma payı, erken emeklilik, sağlık personeli açığı ve sağlık personeli ataması gibi sorular soruldu.

Soru önergesinde yer alan sorular

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın yazılı olarak yanıtlaması istemiyle sunulan soru önergesinde sağlık çalışanlarına verilen yıpranma payı sözüne değinildi. 2014 yılında söz verilen ve sonrasında da gündeme gelen 5 yıla bir yıl yıpranma payı sözünün ne zaman uygulamaya geçeceği soruldu.

Yazılı soru önergesinde ayrıca yıpranma payı ile birlikte erken emeklilik konusunda da bir düzenleme yapılıp yapılmayacağı soruldu. Bunların yanı sıra 50 bin sağlık personeli açığının ne zaman giderileceği, özel sektörde ve kamuda iş bulamayan sağlık personeli hakkında bir çalışma olup olmadığı konularında sorular Bakan Demircan’a yöneltildi.

Soru önergesi Sağlık Bakanı Ahmet Demircan tarafından yazılı olarak yanıtlanacak. Konu hakkında yanıt yayınlandığında sizlerle paylaşacağız.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.