1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ermenek'te Denetimcilere İçki Masaları Kurulmuş
Ermenek'te Denetimcilere İçki Masaları Kurulmuş

Ermenek'te Denetimcilere İçki Masaları Kurulmuş

denetime gelen denetimcilerin, maden sahipleri tarafından lüks villalarda içkili yemekler ile nasıl ağırlandığını gösteren fotoğrafları

A+A-

Sabah İnternet Haber Sitesinde yer alan habere göre Ermenek’te bulunan maden şirketlerinin birinde muhasebeci olarak görev yapan Mehmet Macit; madeni denetlemeye gelen denetimcilerin maden sahipleri tarafından nasıl ağırlandığını gösteren fotoğrafları kamuoyu ile paylaştı.

Sabah İnternet Haber Sitesinde verilen röportajda madenlerin birinde 14 yıl muhasebeci olarak görev yaptığını belirten Mehmet Macit; denetime gelen denetimcilerin, maden sahipleri tarafından lüks villalarda içkili yemekler ile nasıl ağırlandığını gösteren fotoğrafları gözler önüne serdi. Haberde; 14 yıl muhasebeci olarak çalışan Macit’in 2 yıl önce işten çıkarıldıktan sonra Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) ve Maliye'ye de şikayet ettiğine yer verildi.

Sabah İnternet Haber Sitesine röportaj veren Mehmet Macit; "Şirkette hiçbir şey olması gereken gibi değildi. İşini doğru yapmayan denetçiler gelmeden önce patronların haberi oluyordu. Her türlü ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra akşam içki masaları kuruluyordu. Denetçiler daha sonra da göstermelik olarak ocağa geliyorlardı. Bu sırada tehlikeli olduğu için kapalı olması gereken ancak kömür çıkartılmaya devam edilen galeriler kapatılıyordu. Denetçiler, çalışma koşullarının kötülüğünü, yaşam odalarının ve gaz maskelerinin bulunmadığını gördükleri halde olumlu rapor veriyorlardı. Peşlerinden evlerine de hediyeler gönderiliyordu. Tehlikeli galeriler de onlar gittikten sonra yeniden açılıyordu."

"Su basan ocağın arkasında bulunan başka bir ocağı da daha önce su bastı ve bir işçi öldü. Ayrıca müfettişlere yemek veren şirket ortaklarından Mehmet Karadağ'ın taşeron olarak işlettiği bir ocakta da 6.7 yıl önce yine su baskını yaşandı ve yine bir işçi öldü. Ben de defalarca bölgenin sulu alan olduğunu ve tedbirli olunması gerektiğini söyledim."

"Olaydan 3 saat önce başlarındaki mühendise, 'Daha önce matkapla kazamadığım yerler kolaylıkla dökülüp elimize geliyor. Zemin çok nemlenmiş. Burası acilen terk edilmeli' demiş. Ancak mühendis 'Bir şey olmaz' yanıtı vermiş. 3 saat sonra da facia yaşandı." Şeklinde açıklama yaptı.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.