Eski Bakan, Yeni Bakana Danışman Oldu

Eski Tarım ve Köyişleri Bakanı Musa Demirci, Bakan Faruk Çelik'in danışmanı oldu.

12782
Daha Fazla Göster

Eski Tarım ve Köyişleri Bakanı Musa Demirci, Bakan Faruk Çelik’in danışmanlığına getirildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in danışmanları eski Tarım ve Köyişleri Bakanı Musa Demirci ile Prof. Dr. Ahmet Ruhi Mermut oldu.

Musa Demirci Kimdir?

1942 yılında Sivas’ta doğan Demirci, Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezunudur. Demirci, Kahramanmaraş Teknik Ziraat Müdürü, Erzurum Ziraat Başmüdürü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Ziraat İşleri Genel Müdür Muavini, Tarım Orman ve Köyişleri Bakanlığı Aydın Tarım Müdürü görevlerinde bulundu.19, 20 ve 21’inci dönem Sivas Milletvekili olan Demirci, 28 Haziran 1996-30 Haziran 1997 tarihlerinde Tarım ve Köyişleri Bakanlığı görevini yürüttü.Refah, Fazilet, Saadet, Has ve AK Parti’te çeşitli görevler alan Demirci, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Prof. Dr. Ahmet Ruhi Mermut Kimdir?

1943’te Bitlis’te doğan Mermut, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bölümü’nü bitirdi. 1968’de doktor, 1974’te doçent ve 1979’da profesörlüğe yükseltilen Mermut, 1968-1971 yıllarında Hollanda’nın Wageningen kentinde misafir araştırmacı olarak çalışmalarını yürüttü. 1982-2004 arasında Saskatchewan Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalıştı ve 25’in üzerinde bilim adamı yetiştirdi. Evli ve 2 çocuk babası Mermut, İngilizce, Almanca, Flemenkçe, Farsça, Portekizce, İspanyolca, İtalyanca, Fransızca, Arapça, Çince ayrıca Tüm Orta Asya Türk şivelerini biliyor.2002’de Dünya Toprak Bilimi Kurumu Konsey üyesi ve birinci bölüm başkanı olan Mermut, bu göreve 2006 ve 2010 yıllarında tekrar seçildi. Mermut, 2012 yılında Avrupa Toprak Bilimi Dernekleri Konfederasyon Başkanı seçildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Eski Bakan, Yeni Bakana Danışman Oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!