Eski Nüfus Cüzdanlarının Kullanım Süreleri Ne Kadar

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve 27'nci Dönem Milletvekilliği seçimlerinde eski nüfus cüzdanları kullanılıp kullanılmayacağını açıkladı. Eski nüfus cüzdanlarının kullanım süresi ne kadar?

42602
Daha Fazla Göster

İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada eski nüfus cüzdanlarının 24 Haziran 2018 seçiminde kullanılıp kullanılmayacağı konusuna açıklık getirdi.

NVİ’den yapılan açıklamada bazı basın yayın organlarında 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleriyle ilgili eski nüfus cüzdanlarının kullanım sürelerinin 10 yıl olduğu, 24 Haziran 2007 ve öncesi nüfus cüzdanlarının geçersiz sayılacağı ve mutlaka yenilenmesi gerektiği yönünde çıkan haberlere istinaden açıklama yapılma ihtiyacı duyulmuştur denildi.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü NVİ mevzuatlarına göre nüfus cüzdanlarının kullanım sürelerinin 10 yıl olduğu ile ilgili herhangi bir düzenlemenin bulunmadığı ve vatandaşların ellerinde bulunan mevcut nüfus cüzdanlarının, kimlik kartı başvurularını yapıncaya kadar geçerli olduğu hususuna yer verdi.

24 Haziran 2018 seçimlerinde eski nüfus cüzdanlarının kullanılıp kullanılmayacağı konusuna son noktayı koyarak, vatandaşların Nüfus Müdürlüklerinde aşırı şekilde yoğunluk yapmasının önüne geçildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Eski Nüfus Cüzdanlarının Kullanım Süreleri Ne Kadar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!