Esnafa Kira Yardımı ve Hibe Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye’de milyonlarca esnafın büyük bir heyecan içinde beklediği esnafa kira yardımı konusuyla ilgili araştırmalar sürerken, birçok kişi başvuruların nasıl yapılacağını merak ediyor.

Esnafa Kira Yardımı ve Hibe Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Esnafa kira yardımı ve hibe destek paketi açıklaması, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulmuştu. Erdoğan’ın duyurusunun ardından birçok kişi, destek paketlerinin nasıl değerlendirileceği ile ilgili araştırma yaparken, son dakika açıklaması ile birçok detay belli oldu. Özellikle salgın sürecinde ekonomik anlamda zor günleri atlatmaya çalışan esnaflara yönelik başlatılan kampanyalar, birçok vatandaşa kolaylık sağlayacak. Bu kapsamda da 1000 TL kira yardımı ve hibe desteği başvurularının yapılması gerekiyor.

Başvurular Başlıyor!

Esnaflara 1000 TL hibe desteği başvuruları, yapılan son dakika açıklaması ile bugün itibariyle başlamış oldu. E-Devlet kapısı üzerinden yapılabilen başvurular, koronavirüs günlerinde ekonomik açıdan negatif etkilenen esnaflara destek sağlayacak. Bugün itibariyle yapılabilecek başvurular kapsamında, aylık bin lira olmak üzere 3 ay boyunca toplam 3 bin lira hibe desteği sağlanacak. Aynı zamanda belirli şartları taşıyan esnaflar da aylık kira desteği alarak 3 ayda 2 bin 250 liraya kadar maddi yardım alabilecek.

Şartlar Neler?

Kira yardımı almak isteyen esnaflar, vergi sicil kayıtlarına göre iş yerlerinin kira olması durumunda büyükşehirlerde aylık 750 TL destek alabilmesi mümkün olacak. Bu rakam, diğer illerde 500 TL olarak belirlendi.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!