Et ve Süt Kurumu ESK 25 daimi kamu işçisi alımı başladı

Et ve Süt Kurumu (ESK) 25 daimi işçi alımı yapacak. ESK, en az ilköğretim mezunu KPSS şartı aranmadan 17 daimi işçi, lise mezunu KPSS 60 puan 8 daimi işçi alımı yapacak.

23487
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İŞKUR tarafından yayınlanan ilana göre Et ve Süt Kurumu (ESK) 25 daimi işçi alımı yapacak. Et ve Süt Kurumunda daimi işçi statüsünde istihdam edilmek üzere 25 personel alımı gerçekleştirilecek. Et ve Süt kurumunun, 16 Kasap, 7 Soğutma Sistemleri Teknisyeni, 1 Elektrikçi ve 1 Şoför alımı yapacağı ilan edildi. ESK tarafından alınacak daimi işçiler Erzincan ve Sivas illerinde bulunan müdürlüklerde çalıştırılacaklar. ESK işçi alımlarına başvurular 18 Ağustos 2016 tarihinde başlayıp 29 Ağustos 2016 tarihinde sona erecek. Adaylar başvurularını İŞKUR il, şube müdürlüklerinden ya da İŞKUR’un resmi internet sitesinden yapabilecekler.

Et ve Süt Kurumu kasap alımına başvuru yapabilmek için; En az ilköğretim mezunu olmak, vardiyalı ve tehlikeli sınıfa tabi işlerde çalışabilir olduğunu sağlık kurulu raporu ile belgelemek, bulaşıcı hastalığı bulunmamak gerekiyor. MEB, ESK ve İŞKUR tarafından düzenlenen et işçiliği ve kasaplık eğitiminden (SEKAP) sertifika sahibi olmak veya kasaplık (ustalık veya kalfalık) belgesine sahip olmak şartları aranıyor. Alımlar kura usulü ile yapılacak olup KPSS şartı aranmayacak. Kura çekimi Noter huzurunda 2 Eylül 2016 tarihinde Sivas İl Özel İdaresinde gerçekleştirilecek.

Et ve Süt Kurumu Soğutma Sistemleri Teknisyeni alımına başvuru yapabilmek için; Lise ve dengi okulların Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme bölümlerinden mezun olmak gerekiyor. Tehlikeli sınıfa tabi işlerde çalışabilir olduğunu sağlık kurulu raporu ile belgelemek, bulaşıcı hastalığı bulunmamak, vardiyalı olarak çalışmak aranan şartlar arasında bulunuyor. İlana 2014 KPSSP94 puan türünden 60 ve üzerinde puan almış adaylar başvuru yapabilecek.

Et ve Süt Kurumu Elektrikçi alımına başvuru yapabilmek için; Lise ve dengi okulların Elektrik, Elektrik-Elektronik bölümlerinden mezun olmak şartı bulunuyor. Ayrıca tehlikeli sınıfa tabi işlerde çalışabilir olduğunu sağlık kurulu raporu ile belgelemek, bulaşıcı hastalığı bulunmamak, vardiyalı olarak çalışmak şartları aranıyor. 2014 KPSSP94 puan türünden 60 ve üzerinde puan almış adaylar başvuruda bulunabilecek.

Et ve Süt Kurumu Şoför alımına başvuru yapabilmek için; En az ilköğretim mezunu olmak, vardiyalı ve tehlikeli sınıfa tabi işlerde çalışabilir olduğunu sağlık kurulu raporu ile belgelemek, bulaşıcı hastalığı bulunmamak şartları aranıyor. D ya da E sınıfı sürücü belgesi ile SRC belgesine sahip olmak gerekiyor. Alım kura usulü ile yapılacak olup KPSS şartı aranmayacak. ESK daimi işçi alımları ile ilgili detaylı bilgi ve ilan metinleri için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. Banada acil et balıktan iş istiyom

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!