1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. EÜAŞ 54 Memur Alımı Yapacak! KPSS 2019/1
EÜAŞ 54 Memur Alımı Yapacak! KPSS 2019/1

EÜAŞ 54 Memur Alımı Yapacak! KPSS 2019/1

ÖSYM 2019 yılı KPSS 1. merkezi ataması tercih kılavuzunu yayımladı. Elektrik Üretim A.Ş. “EÜAŞ” Genel Müdürlüğü için de sadece lisans mezunu memur alımı yapılacak. My Memur olarak EÜAŞ personel alımı kontenjanlarını ve başvuru şartlarını hazırladık.

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından KPSS 2019/1 merkezi atama tercihleri kapsamında Elektrik Üretim A.Ş. “EÜAŞ” Genel Müdürlüğü için 54 kadrolu memur alımı kontenjanı açıklandı. EÜAŞ kadrolu devlet memuru alımı kontenjanlarına dair sadece lisans mezunları için kontenjan ayrılırken lise ve önlisans mezunları için maalesef kadro verilmedi. Bu haberimizde EÜAŞ personel alımı kontenjan detaylarını ve başvuru şartlarını My Memur olarak hazırladık.

Kamu iktisadi teşebbüslerine ait pozisyonları tercih edecek adayların, belirtilen istisnalar hariç olmak üzere üç yıllık hizmet şüresini tamamlamadıkça yerleştirme işlemlerine katılamayacaklarını göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. My Memur olarak aşağıda hazırladığımız haberimizi incelemenizde fayda vardır.

EÜAŞ PERSONEL ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI

EÜAŞ için de önlisans ve lise mezunu memur alımı yapılmayacak. EÜAŞ KPSS 2019/1 memur atamasında sadece lisans mezunları için tercih ve kontenjan ayrıldı.

Lisans mezunu 5 avukat alımı, 5 memur alımı ile 44 mühendis alımı olmak üzere toplam 54 personel alımı yapılacak.

EÜAŞ PERSONEL ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlan edilen kadro veya pozisyonlara atanmak için başvuracak adayların aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

Türk vatandaşı olmak. (5901 Sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28’inci maddesi gereğince Mavi Kart sahibi olup Mavi Kartlılar Kütüğüne kayıtlı adaylar bu kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlara başvuramazlar.)

18 yaşını tamamlamış olmak. (Bir meslek veya sanat okulunu bitirenler en az 15 yaşını doldurmuş olmak ve Türk Medeni Kanununun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almak şartıyla Devlet memurluklarına atanabilirler. Kazai rüşt kararının tercih işlemlerinin son günü itibariyle alınmış olması gerekmektedir.)

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.

Kılavuzda yer alan “kadroları” tercih edecek adaylar için;

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

KILAVUZDA YER ALAN “POZİSYONLARI” TERCİH EDECEK ADAYLAR İÇİN;

Taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin 6 ncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak gerekiyor. Askerde bulunan adaylar da tercih yapabileceklerdir.

Kılavuzda yer alan “pozisyonları” tercih edecek adaylar için; Görevini yapmalarına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engel ile engelli olmamak gerekiyor.

KILAVUZDA YER ALAN “KADROLARI” TERCİH EDECEK ADAYLAR İÇİN;

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak gerekiyor.

Tercih edilecek kadro veya pozisyonlar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak gerekiyor. Kılavuzda kadro detaylarında yer alan nitelik kodlarını ilgili kod kılavuzundan inceleyebilirsiniz.

KPSS Tercih kılavuzu için tıklayınız:

pdf.jpg

KİT'leri tercih edecek adaylar için uyarı:

55000.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler