1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Evde Sağlık Hizmetleri Birimlerindeki Tüm Personel Kamu Hastaneleri Kurumuna Devredildi
Evde Sağlık Hizmetleri Birimlerindeki Tüm Personel Kamu Hastaneleri Kurumuna Devredildi

Evde Sağlık Hizmetleri Birimlerindeki Tüm Personel Kamu Hastaneleri Kurumuna Devredildi

Türkiye Halk Sağlığı Birimine bağlı olarak hizmet veren evde sağlık hizmetlerinin yürüttüğü tüm iş ve işlemleri Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna devredildi. Birimlerdeki tüm sağlık personelleri de aktarıldı. Devir işlemleri için tıklayınız.

A+A-

Sağlık Bakanlığı, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından evde bakım hizmetleri konulu yazı ile THSK’nda görev yapan evde sağlık hizmetleri biriminde yer alan tüm sağlık personeli TKHK’na aktarıldı. Devir işlemleri ve duyuru şu şekildedir:

Evde sağlık hizmetleri ile ilgili iş ve işlemlerin koordinasyonu Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığına verilmiştir. Ancak ihtiyacı olan bireylerin muayene, tetkik, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyonlarının evinde ve aile ortamında yapılması, bu kişilere ve aile bireylerine sosyal ve psikolojik destek hizmetlerinin bir bütün olarak birlikte verilmesi için ilgi sayılı Bakan Onayı ile evde sağlık hizmetleri sunumunun Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından yürütülmesine karar verilmiştir denildi.

Aynı onay ile Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna bağlı evde sağlık hizmetleri birimlerinde görev yapan personelin de Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna devrine karar verildiği belirtildi.

Bu kapsamdaki personelin devir işlemlerini gerçekleştirmek için yapılması gerekenler sıralandı. İşte detayları ile devir işlemleri:

Her ilde İl Sağlık Müdürü Başkanlığında, Halk Sağlığı Müdürü ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterinin katılımı ile komisyon oluşturulması,

Mevzuat gereği atanması mümkün olmayan veya Kamu Hastaneleri Kurumunda standardı bulunmayan personelin devir listesine alınmaması,

Kadrosuzluk veya ilgili mevzuatı gereği gibi nedenlerle yeteri sayıda personelin devri yapılamaması halinde ihtiyacın geçici görevli personelle giderilmesi,

Devri yapılacak personel listesinin bu komisyon tarafından belirlenerek komisyon kararı alınması,

Komisyon kararının atamaları yapılmak üzere Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığına ve bilgi için Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığına gönderilmesi,

Komisyon kararı ile belirlenen listenin ÇKYS üzerinden THSK’dan TKHK Personel Devir İşlemleri adresinden girişi yapılarak en geç 8 Mayıs 2017 tarihi saat 17.00’ye kadar onaylanması gerekiyor. İlgili yazı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.