Evde Üretime Vergi!

Üretimi evde yapılan ve satışı online ticaret kanalları vasıtası ile gerçekleştirilen kayıt dışı ürünlere yönelik düzenlemeler için ilerleyen günler bekleniyor, vergi muafiyeti kararı getiriliyor.

73826
Daha Fazla Göster

Meclis’te geçtiğimiz ay kabul edilen ve Resmi Gazete’de de yayımlanan ‘Bazı Alacakların Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun’ ile beraber, bazı düzenlemelerin uygulamaya geçirilmesine kısıtlı bir zaman kaldı. Bu çerçevede 1 Ocak tarihinden itibaren hayata geçecek uygulama çerçevesinde evde çeşitli ürünlerin üretimini yapan ve satışını online olarak gerçekleştiren vatandaşlara bazı düzenlemeler getirilecek, böylelikle kayıt dışılık ve sahtecilik gibi sorunların da önüne geçilecek.

Vergi Muafiyeti Gelecek

Meclis’ten de geçen yeni düzenleme ile beraber herhangi bir iş yeri açmadan evlerinde imal ettikleri malların satışını internet ve cinsi elektronik ortamlarda yapan vatandaşlar vergi muafiyetinden faydalanacak. Vergi muafiyeti için ise belirli şartlar bulunuyor. Türkiye’de kurulu bankaların herhangi birinde ticari bir hesap açma zorunluluğu olacak vatandaşlar, tüm hasılatın münhasıran bahsi geçen ticari hesap aracılığıyla tahsil etmesi gerekecek. Aynı zamanda Esnaf Vergi Muafiyeti Belgesi almaları da belirli şartlar arasında yer alacak.

Sınır 220 Bin TL

Vergi muafiyeti çerçevesinde yapılan düzenlemelerde elde edilen hasılatın 220 bin TL’yi geçmesi durumunda izleyen takvim yılı başından itibaren mükelleflerin gerçek usulde vergilenmeleri söz konusu olacak, bu sınırı aşıp tekrar vergilendirilenler muafiyetten yararlanamayacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Evde Üretime Vergi!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!