1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. EYT, 3600, İntibak, Taşeron, Kadro Sorunları Çözülmeden TBMM Kapanmamalıydı
EYT, 3600, İntibak, Taşeron, Kadro Sorunları Çözülmeden TBMM Kapanmamalıydı

EYT, 3600, İntibak, Taşeron, Kadro Sorunları Çözülmeden TBMM Kapanmamalıydı

TBMM ara tatile girdi. Gerek memurların, gerekse milyonlarca vatandaşı çok yakından ilgilendiren sorunlar acil olarak çözülmeden TBMM kapanmamalıydı. Ekim 2019’dan sonra peki bu sorunlar geç de olsa çözülebilir mi?

A+A-

CHP 26 ve 27'nci Dönem Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer TBMM kapanmadan önce birçok sorunun çözülmesi adına TBMM Genel kurulunda talepte bulundu ve meclisin bu konuların çözülmesi adına çalışmalarını sürdürmesini istedi. Fakat maalesef TBMM tatile girdi. Sadece bazı komisyonlar çalışmalara devam edecek.

TBMM Milletvekili gürer, #EYT'lilerin sorunları çözülmeden, #3600ekgösterge çıkarılmadan, emeklilerin #intibak yasası çıkarılmadan, #taşeron'da kalanlara kadro verilmeden, #geçici ve #mevsimlikişçiler'in sorunları çözülmeden Meclis tatile girmesin demişti.

TBMM’de yapılan konuşma tam metni şu şekildedir:

Emeklilikte yaşa takılanlar, prim ve gün dolduğu hâlde yaş nedeniyle emekli olamayan, işsiz kaldığında iş verenin "yaşlı" diye iş vermediği, devletin genç görüp emekli etmediği için ortada kalan mağdur kesimdir. Binlerce EYT'li günlerdir sosyal medyada feryat ediyor. 8 milyona ulaşan işsizlikte prim ve gün sayısı tamam ama sakat bir kanuna takılan EYT'linin emekli olması sağlanmalıdır. Aylık bağlama oranıyla düşen emekli maaşı ve sosyal yardım düzeyinde maaş, EYT'liye çok görülmemelidir. AKP sorunu yok saymaktan vazgeçmelidir.

Meclis tatile giriyor, keşke girmeseydi. AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanına bu soruna çözüm boyutunda yaklaşması için çağrıda bulunuyorum.

Ayrıca, taşeronda kalan ve toplum yararı projesi kapsamında çalışan binlerce mağdur emekçi de bir an önce kadroya alınmalı. Emekçilerin sorunlarına AKP Hükûmeti çözüm üretmelidir açıklamasında bulunulmuştu.

TBMM tatile girse de özellikle TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu çalışmasına devam edecek ve kanun teklifleri verilmeye devam edecek. Yumarız verilen kanun tekliflerine dair detaylar ve çözüm bekleyen sorunlar biran önce çözüme kavuşur.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
5 Yorum
İlgili Haberler