Facebook Çocuk Mesenger Bugün Türkiye’de Açılıyor!

Dünyanın en meşhur sosyal platformlarından biri olan Facebook, yeni uygulaması Messenger Kids’i Türkiye’de aktif olarak hayata geçirdi.

62705
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Konuşacağı Kişilere Anne Baba Karar Verecek

Uygulama sadece aile bireyleri ve ebeveynlerin onayladığı kişiler ile etkileşim kurmaya izin verecek. Uygulamada reklam ve herhangi bir tanıtım yer almazken ailelerin çocuklara uygulamayı hangi saat dilimlerinde kullanılacağına dair belirleme imkanı verecek olan uyku modu seçeneği de bulunuyor.

Facebook bugün yapmış olduğu duyuru ile Messenger Kids uygulamasını Türkiye’de resmen faaliyete soktu. Telefonların uygulama marketlerinden indirilebilen program ile beraber çevrimiçi güvenlik konusunda yeni bir seviyeye ulaşılacak.

2017 yılında çocukların aileleri ile beraber kontrollü bir ortam çerçevesinde bağlantı kurmasına mümkün kılan platform faaliyete geçmişti. Uygulama içerisinde mesajlaşma ve ücretsiz bir şekilde görüntülü sohbet imkanları, kullanıcılara Türkiye’de sosyal mesafe uygulamaları sürerken önemli bir çözüm sunacak.

Uygulamada Reklam Bulunmuyor

Çocukların ebeveyn kontrollü bir şekilde iletişim kurabileceği uygulama reklamsız bir şekilde kullanıma açılacak. Böylelikle birçok uygulamayı tercih edilmeyecek kadar sıkıntılı kılan reklam seçenekleri uygulamada yer almış olacak.

Facebook Ortadoğu, Afrika ve Türkiye bölge Başkan Yardımcısı Derya Matraş konu ile ilgili olarak çevrimiçi ortamda çocukların bağlantı kurarken güvenlik konusunda sorun yaşamamalarını amaçladıklarını söyledi. Çocuklara güvenilir, yaşlarına uygun şekilde ve dijital farkındalıklarını geliştirebilecekleri bir alan sunmak amacıyla ortaya çıkan Messenger Kids’in Türkiye’de de faaliyete geçmesinden dolayı son derece mutlu olduğunu belirtti.

Uyku Modu Aktif Olacak

Uygulamada yakın arkadaşlar aile bireyleri ve Ebeveynler onaylanan kişiler ile etkileşime izin vermiş olacak. Böylelikle güvenilir iletişim ve Dijital güvenlik konusunda yeni bir seviyeye ulaşılacak. Aynı zamanda uyku modu gibi bir özelliğin olması da ebeveynlerin çocuklara Platformu belirli saat dilimlerinde kullanmasına izin verme imkanı sağlamış olacak.

Facebook platformunun yeni uygulaması ile ilgili olarak Facebook Türkiye Kamu Politikaları Başkanı Çağatay Pekyörür de görüşlerini iletti. 13 yaş altı çocuklar için tasarlanmamış olmasına rağmen bu platformun belirli yaş grubunda da kullanıldığını belirten Pekyörür, ailelerin kontrol sağlama anlamında önemli bir yol kat edeceğini söyledi. 2017 yılında Messenger Kids’i hayata geçirdiklerini vurgulayan Pekyörür “Pandemi sürecinde ve yaz boyunca devam edecek sosyal mesafe uygulamaları ile beraber, dijital oyun alanlarını Türkiye’deki aileler ile paylaşmanın zamanının geldiğine inanıyoruz” dedi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!