1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Facebook'tan mesaj atan memura ceza
Facebook'tan mesaj atan memura ceza

Facebook'tan mesaj atan memura ceza

Görev yaptığı birimdeki arkadaşına facebook üzerinde mesaj gönderen acil tıp teknisyenine ceza verildi.

A+A-

Görev yaptığı istasyondaki diğer ATT arkadaşına nöbet listelerinde yaşanan sorundan dolayı Facebook üzerinden tehdit mesajı atan ATT'ye Valilikce kademe ilerlemesinin durdurulması cezası verildi.

 

Yapılan disiplin soruşturmasında,nöbet tesliminde tartışmaları ile ilgili olarak tutanak tutulduktan sonra Facebook üzerinden aynı yerde görevli Acil Tıp Teknisyeni arkadaşına Facebook üzerinden,''kimsenin gözünün yaşına bakmam, söylediğin lafları ödersin. Ağzından çıkan her şeyi her şeyi ödeyeceksin Simge hanım, ne gerekiyorsa yapcam, işimden olmak canım dahi alacağımu bilsem kimsenin bana yaptığını yanına bırakmıyacağım, bu saatten sonra siz düşünün, sizin yüzünüzden gün aşır nöbet tuttuğum günleri unutmadım hepsini ödeteceğim" şeklinde tehdit mesajları gönderdiği,sabit bulunduğundan 657 sayılı Devlet Memurlar Kanunun 125. Maddesinin (D) fıkrası (I) bendinde hüküm altına alınan “ Amirine, maiyetindekilere, iş,arakadaşlarına ve iş sahiplerine hakarette bulunmak veya bunları tehdit etmek" hükmü kapsamında, değerlendirilerek, 1 Yıl Süre İle Kademe İlerlemesinin Durdurulması cezası verilmiştir. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.