Faiz Kararının Ardından Krediler Yükseldi!

Merkez Bankası’nın almış olduğu faiz arttırımı kararının ardından, birçok bankada konut, taşıt ve ihtiyaç kredileri önemli ölçüde revizyona uğramaya başladı.

73764
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Salgın dönemindeki döviz dalgalanmalarını minimize etme amacı ile faiz artırım kararı alan Merkez Bankası’nın yeni faiz tutarı, bankaların kredileri düzenlemesine sebep oldu. Pek çok banka, Merkez Bankası’nın aldığı yeni faiz artırım kararının ardından konut, taşıt ve ihtiyaç kredilerindeki faizleri düzenledi, yükseliş kararı aldı. Vatandaşlar, bu kapsamda bankaların yeni faiz oranları karşısında endişe yaşamaya başladı. Birçok kişinin merakla beklediği faiz kararı sürecinin ardından artırım yolunu seçen Merkez Bankası, bankaların müşterilerine karşı sunduğu faiz oranlarını güncellemesine sebep oldu.

Faiz Kararı Oranları Nasıl Etkiledi?

Pandemi sürecinde ekonomik anlamda birçok zorluk yaşayan vatandaşlar, kısa süreli rahatlama adına ilk tercih olarak bankaların kredi kampanyalarına başvuru gerçekleştiriyor. Fakat Merkez Bankası tarafından alınan faiz kararı sonrasında, bu çıkış kapısına da bazı eşikler konulmuş gibi gözüküyor. MB tarafından alınan faiz arttırımı kararının ardından çok sayıda banka, faiz oranlarını güncelleyerek müşterilerine yeni faizleri sundu.

Faizler Ne Kadar Arttı?

Ziraat Bankası, tüketici kredisi faiz oranını yüzde 1,79 olarak belirlerken taşıt kredisinde de faiz 1,77 oldu.

Akbank direkt kredide 1,89, ihtiyaç kredisinde 1,81 ve taşıt kredisinde 1,45 faiz uygularken, İş Bankası’nda bu rakamlar ihtiyaç kredisi için 1,40, taşıt kredisi için 1,50, ev kredisi için ise 1,35 olarak belirlendi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!