1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Fakir Ailelere Kömür Yardımı Yapılmasına İlişkin Karar Resmi Gazetede
Fakir Ailelere Kömür Yardımı Yapılmasına İlişkin Karar Resmi Gazetede

Fakir Ailelere Kömür Yardımı Yapılmasına İlişkin Karar Resmi Gazetede

Fakir Ailelere Kömür Yardımı Yapılmasına İlişkin Karar 25 Aralık 2014 tarihli Resmi Gazetede

A+A-

Başbakan Yardımcılığı tarafından talep edilen ve Bakanlar Kurulu tarafından 24 Kasım 2014 tarihinde karara bağlanan Fakir Ailelere Kömür Yardımı Yapılmasına İlişkin Karar 25 Aralık 2014 tarihinde yayımlanan Resmi Gazetede yayımlandı.

25 Aralık 2014 tarihinde yayımlanan Resmi Gazetede yayımlanan Fakir Ailelere Kömür Yardımı Yapılmasına İlişkin Kararda İl ve ilçe sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarınca belirlenerek valiliklere bildirilecek fakir ailelere, müracaatları üzerine asgari 500 kg bedelsiz kömür verilecek.

Kömür; Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu (TKİ) ve Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürlükleri tarafından CİF satış esaslarında valiliklerce bildirilen teslim noktalarına kadar gönderilecek.

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu tarafından gönderilecek olan kömür, işleticisi kim olursa olsun kendisine ait sahalar ile bağlı ortaklık veya iştiraklerine ait sahalardan da temin edebilecek. Kararda; Kömürün TCDD ile öncelikli taşınması belirtildi.

Dağıtılacak kömürün niteliğinin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yayımlanan Isınmadan Kaynaklanan Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği’ne uygun olması gerekiyor. Valiliklere yapılan kömür tesliminden doğan vergi ve harçlar (KDV dâhil) TKİ ve TTK tarafından ödenecek.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.