Fatura Ödemelerini Devlet Yapacak!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yeni tip koronavirüs pandemisi ile mücadele kapsamında zor günler geçirmeye devam eden esnafa müjdeli haberler verdi, önemli konulara değindi.

73246
Abone Ol
Daha Fazla

Yeni tip covid-19 salgını ile beraber vakaların artış gösterdiği son günlerde, sayıları azaltmak ve pandemiyle en iyi şekilde mücadele etmek adına yeni tedbirler alındı. Alınan tedbirler kapsamında da pek çok çalışan, işyerini kapamak zorunda kaldı. Covid-19 döneminde ekonomik açıdan zor günler geçiren vatandaşlar, devletten destek bekliyordu. Uzun bir süre farklı senaryolar ile konuşulan detayların ardından, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan esnafa müjdeli haberi verdi. Alınan karalar ile beraber, darda olan esnafa bazı ödemeler için destek sağlanması kararlaştırıldı.

Fatura Ödemelerine Hibe Desteği

Pandemi döneminde ekonomik olarak zor günlerden geçen işyerlerinde, fatura ve kira ödemeleri için devletten hibe desteği sağlanacak. Bu kapsamda çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini belirten Bakan Pekcan, kira, doğalgaz, su ve elektrik faturaları gibi alanlarda belirli miktarda hibe desteği verileceğini açıkladı. Aynı zamanda sosyal sorumluluk proje desteklerinin de sağlanması adına global firmalarda görüşme halinde olduklarını vurguladı.

Esnafa Farklı Destekler

Esnafın pandemi sürecinde yaşadığı mağduriyetin farkında olduklarını belirten Bakan Pekcan, yakın bir zamanda duyuru yapılacağı müjdesini verdi. Bakanlık olarak global firmalarla iletişim halinde olduklarını belirten Bakan, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında kendileri ile esnafa ne tip destekler verilmesi gerektiği hakkında görüş aldıklarını söyledi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!