Fethullah Gülenden Darbe ile ilgili ilk açıklama

Paralel Devlet Yapılanması başı olarak bilinen Fethullah Gülen İngiliz Financial Times gazetesine darbe ile ilgili açıklamalarda bulundu. Detaylar Haberimizde.

23190
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dün akşam ülkemizde düzenlenen Darbe girişimiyle ilgili Paralel Devlet Yapılanması lideri Fethullah Gülen İngiliz Financial Times gazetesine açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da halka yaptığı açıklamalarda Fethullah Gülen’in Türkiye Cumhuriyeti adaletine teslim edilmesini istemişti. Türkiye’ye iade edilmesine karşı endişe hissetmediğini söyleyen Fethullah Gülen Kendisine yöneltilen Paralel Devlet Yapılanmasının darbe teşebbüsü bulunması ithamını kabul etmeyip yersiz olduğunu belirtti.

Fethullah Gülenin yaptığı açıklamada ‘’Türk halkına diyeceğim birkaç şey var. Biz bu zamana kadar 3 darbe gördük. Bunların hepsinde darbe aldık. Benim darbelere karşı olduğumu herkes bilir. 12 Mart muhtırasında hapis yattım. Darbelerden en çok zararı görenlerden biriyim. ‘’ açıklamalarında bulundu. Erdoğan ve AK partiyi darbeyi planlamakla suçlayan Gülen ‘’Ak partinin demokrasiyi sıkıntıya sokmasına karşın Askeriyenin buna tepki verdiğini ama yine de her türlü ordu ile yönetimin hepsine karşı olduğunu belirtti.

Bizde My Memur olarak darbeyle suçlananların, Türkiye’ye tesim edilmesini gerekli soruşturma ve araştırmaların yapılarak demokrasiye yapılan bu saldırının cezalandırılması gerektiğini düşünüyoruz.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!