FETÖ terör örgütü üyesi memurlar bu şekilde belirlenip atılacak

Başbakan Binali Yıldırım tarafından kamu kurum ve kuruluşlarındaki fetö terör örgütü üyesi olup olmadığının nasıl belirleneceğine dair somut kriterler açıklandı. Memurlar bu sıra ile memuriyetten atılacaklar.

23498
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başbakan Binali Yıldırım 17 Aralık 2013 sonrası Fetö terör örgütü ile ilişkisini koparmayan ve Bank Asya’ya para yatıranlarla sendika ve derneklerine üye olan ve şifreli programlarını cep telefonlarına yükleyenlerin memuriyetten atılacağını belirtti. Memurları son derece ilgilendiren ve 17 Aralık sürecinden öncekileri kapsamayacak olan kriterleri açıkladı.

Başbakan Binali Yıldırım’ın özellikle açıkladığı tarih olarak da 17 Aralık öncesinin alınmasının yanlış olacağı belirtildi. 17 Aralık’tan önceki vatandaşların, memurların, çalışanların bir şekilde Gülen cemaati ile ilişkisi olduğunu, kurban bağışladığını, etkinliklerine katıldığını, hayır işinde bulunduğunu, dershane ve okullarına gittiğini, derneklerine üye olduğunu belirten Yıldırım bu tarihten sonra ilişkilerini koparmayanların memuriyetlerine son verileceği belirtildi.

17 Aralık öncesinde bu çalışmanın yapılmasının sakıncalı olduğunu ve işin boyutunun değişeceği belirtti. Dolayısıyla işin çığrından çıkmaması için 17 aralık sonrasında ilişkisini uyarılara rağmen kesmeyenlerle ilgili işlem yapılacağı belirtildi.

17 Aralık sonrasında Bank Asya’ya terör örgütü tarafından yapılan çağrılardan sonra para yatıranlar bu yapı ile içli dışlı olanlar, derneklerdeki faaliyetlerini sürdürenlerle ilgili işlemler yapılacak. Ayrıca özel şifreli yazılımların bulunduğunu belirten Yıldırım burada gruplar halinde yazışıp ne iş yapacakları, hangi adımı atacakları, darbe hazırlıkları kapsamında bütün bunların içinde olanlar bu işten sıyrılamayacak, kurtulamayacaklar ve memuriyetten atılarak gerekli cezai işlemlerin yapılacağı belirtildi.

Başbakan Binali Yıldırım, toplu olarak memuriyetten çıkarılmanın söz konusu olmadığı belirtildi ve tek tek üzerinde çalışmaların yapılarak istihbarat raporlarının incelenmesinin ardından belirlenen kriterlere göre gerekli işlemlerin yapılacağı belirtildi. Memuriyetlerine son verileceklerde şu kriterler aranacak.

Bank Asya ve örgütün diğer şirketlerinin işlemleri taranıyor. Para faaliyetleri içinde olanlar ve örgütün finans kaynaklarına katkı sağlayanlar, Yöneticileri PDY üyesi olan Aktif-Sen üyesi olarak açık tercih kullanan öğretmenler, Aralarında özel şifreli yazışma programını kullananlar, Bu örgütle organik bağlantılı ve ilişkili olan kişiler, Kapsamlı sosyal medya taramasından çıkan sonuçlar, Bulundukları görev yerinde 17/25 süreci öncesinde örgüt güçlüyken ve deşifre olmamışken PDY yararına çalışanlar, Belli dönemlerde kritik görevlere inisiyatifle getirilenler, Düzenli olarak örgütün STÖ adı altındaki toplantılarına katılanlar.

Ayrıca MİT ve emniyetin yaptığı araştırmaların sonuçlarına göre çıkarılan risk tablosunda yer alanlar, Hayatın olağan akışına uymayan şekilde terfi eden ve özel görevlere getirilenler, 17/25 Aralık sürecinde örgüte bağlılığını koruyup keskin şekilde faaliyetlerine katılanlar, FETÖ üyesi şirketlerin normal olmayan işlemlerini yapanlar, onları koruyup kollayanlar, Vergi denetimlerinde yasadışı faaliyetler ve örgüte ‘himmet’ adı altında para aktarılmasını sağlayanlar, Yargıya, emniyete ve Maliye’ye özel olarak sızma girişiminde bulunanlar.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 5 sene önce

    Bu hainleri ayıklarken adaletli davranılmalı haklı ile haksızı ayırt edilmesi gerekir.Bu şiddetle kınadığım olaydan madut olanlara,olayı yapanlarla ilgisi olmayan yeni madurlar ortaya çıkarılmamalıdır.İyice araştırılmalı somut deliller olmadan,yalan ihbarlara dayalı aileler yımılmamalıdır.Çalışmalarınızda başarılar..

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!