FETÖ/PDY mensubiyeti olan memurlar nasıl tespit ediliyor

Kamu kurum ve kuruluşlarında FETÖ/PDY ile ilişkilendirilen kamu çalışanlarının açığa alınmasında 6 yol izleniyor. İşte FETÖ'cü memurların deşifre ediliş yöntemleri...

23326
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kamuda FETÖ/PDY ile ilişkili memurların tespitine ilişkin çalışmalar tüm hızı ile sürerken hükümet, kurunun yanında yaşın da yanmaması, toplumda başka sıkıntılar oluşmaması için nasıl bir yol izleyeceğini belirledi. Bu çalışma kapsamında unvanlı ve düz memurlar ile ilgili farklı yöntem uygulayacak.

Takvim’in hanerine göre şu anda devletin tüm kurum ve kuruluşlarında şube müdürü ve üstündeki daire başkanı, genel müdür, müsteşar gibi kadrolarda görev alanlar için kapsamlı bir inceleme başlatıldı. Bu isimlerden FETÖ/PDY ile bağı tespit edilenler ilk etapta açığa alındı. FETÖ/PDY ile bağlantısı olanlar önce kanun hükmünde kararnameler ile memuriyetten atılacak. Aktif olarak FETÖ/PDY yapılanmasının içerisinde yer almamış, suça karışmamış olanların memuriyetine hemen son verilmeyecek vebaşka bir yol izlenecek. Bu durumda olan memurlar, sözleşmeli personel statüsüne geçirilecek.

FETÖ’cü Kamu Çalışanlarının Belirlenmesinde İzlenen Yollar;

17-25 Aralık darbe girişimlerinden aldıkları pozisyon, Sosyal medya hesaplarındaki paylaşımları, Devlet içinde hızla yükselip yükselmediği, FETÖ ile mücadelenin başlamasından sonra hala örgüt bankalarına para yatırıp yatırmadıkları, derneklere bağış yapıp yapmadıkları, FETÖ /PDY kapsamındaki gözaltı ve davalar sırasında adliyelerin önündeki eylemlere katılıp katılmadıkları ve İşe başlaması ya da yükselmesindeki referanslar dikkate alınıyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!