1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Fiyatlar %400 Arttı
Fiyatlar %400 Arttı

Fiyatlar %400 Arttı

Koronavirüsün yaratmış olduğu pandemi dolasıyla Ocak-Ağustos döneminde arsa ve arazi taleplerinde bir patlama yaşandı.

A+A-

Taleplerde %28’lik bir artış yaşandığını söyleyen UpArazzi Yönetim Danışmanı Hakan Erilkun, bu durumunda arsa ve arazi fiyatlarında artışa neden olduğunu belirtti. Fiyatlarda %400’lük bir artışın olduğunu söyledi.

Hakan Erilkun, “Pandemi dönemiyle beraber yatırımlar konuttan arsaya kaydı. Şubat 2020 - Ağustos 2020 döneminde arsa arazi taleplerinde kaydedilen yüzde 28 oranındaki talep artışı arsa arazi fiyatlarının yüzde 400 artış göstermesine neden oldu” dedi.

İmarsız Arsalara Yoğun Talep

Ülkenin dört bir yanındaki arazi ve arsaların çok hızlı bir şekilde el değiştirdiğini söyleyen Erilkun, bu taleplerin çok büyük bir bölümünün yani %90’lık kısmının imarsız arsalara yönelik olduğunu belirtti. İmarsız arsaların ilerleyen dönemlerde yeni imar alanları için kullanılabileceğini bu durumunda vatandaş için bir yatırım aracı olduğunu sözlerine ekledi. İmara açılan bölgelerde yer alan arsaların fiyatlarını en az 10 kat arttıdığını, bu arazilerilerinde vatandaşa servet olarak geri döndüğünü sözlerine ekledi. Toprağın son zamanlarda en gözde yatırım olarak görüldüğünü ifade etti.

Her Zaman Avantajlı

Toprağa yapılan yatırımın uzun vadede değil kısa zamanlar içerisinde de avantaj kazandırdığını, arazinin satın alındıktan kısa bir süre sonra imara açılmasının mümkün olabildiğini belirtti. Bundan dolayı da yatırım yapmak isteyen vatandaşların imarsız alanları tercih ettiğini ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.