Flaş Açıklama! Süper Lig Maçları Seyircili Oynanacak!

TFF Başkanı Nihat Özdemir katıldığı bir canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.

62440
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

3. Hafta Maçların Seyircili Oynanması Planlanıyor

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir bir canlı yayına katılarak önemli açıklamalar yaptı. Nihat Özdemir’in, Süper Lig’i ilgilendiren flaş açıklamaları dikkat çekti. Özdemir salgın şartlarının daha da iyileşmesi durumunda ligde 3. Haftada maçların seyircili oynanmasını planladıklarını söyledi. TFF başkanı Trabzonspor ve takımların harcama limitleri ile ilgili de konuştu. Yabancı oyuncu sınırlamasını düşürebileceklerini bildirdi.

Süper Lig Maçları 12 Haziran’da Başlıyor

Bilindiği gibi Süper Lig maçları 12 Haziran 2020 Cuma günü oynanmaya başlayacak. Sosyal medyada bir canlı yayına katılan TFF Başkanı Nihat Özdemir’in yaptığı açıklamalar gündeme oturdu. Özdemir, yeni tip koronavirüs salgınında Türkiye’de şartların daha da iyileşmesi halinde maçların üçüncü haftadan itibaren seyirciyle oynanacağını söyledi. TFF 1. Lig maçlarının da 19 Haziran 2020’de başlayacağını hatırlatan Nihat Özdemir, Türkiye’nin koronavirüs salgınıyla mücadelede büyük bir başarı kaydettiğini söyledi.

“Maçlar 296 Kişiye Oynanacak”

Almanya’nın nüfusunun Türkiye ile aynı olduğunu, bu ülkede 8 binden fazla can kaybı olmasına rağmen maçların mayıs ayı içinde oynanmaya başladığını, Türkiye’de de başlamaları gerektiğine inandıklarını söyleyen Özdemir, Sağlık Bakanlığı ile koordineli olarak planlama yaptıklarını, takımların lige nasıl hazırlanması gerektiği ile ilgili talimatları hazırladıklarını da ifade etti. Almanya’da seyircisiz bir maçta 322 kişinin bulunduğunu, Türkiye’de ise 296 kişiyle oynanacağını da söyledi.

“Trabzonspor’u Bu Sıkıntıdan Çıkartacağız”

UEFA tarafından Trabzonspor’a verilen 1 yıl men cezası hakkında da konuşan Özdemir gerekli itirazları yaptıklarını, Servet Yardımcı’nın UEFA’da yönetim kurulunda bulunduğunu ve bu konuda yardımcı olduğunu, ne yapıp edip Trabzonspor’u bu sıkıntılı durumdan çıkartacaklarını söyledi.

“Bazı Şeyleri Gözden Çıkartacağız”

Takımların harcama limitlerini gözden geçirdiklerini, FFP maddelerine yenilerini ekleyeceklerini, kulüplere gereken desteği vereceklerini, lisans kurulunun da üzerine düşen çalışmaları yürüttüğünü, bazı şeyleri gözden çıkartarak gereken desteğin verileceğini söyledi. Özdemir yabancı kontenjanının da kademeli bir şekilde düşürülmesinin planlandığını bildirdi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!