Türkiye Geneli Sokağa Çıkma Sınırlaması Kararı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından bir son dakika paylaşımı yaptı.

63076
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanı’ndan Son Dakika Açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından sosyal medya aracılığıyla yapılan bir son dakika paylaşımı gündeme oturdu. Fahrettin Koca paylaşımında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen bir son dakika talimatını iletti. Bakan Koca LGS ve YKS’nin düzenleneceği tarihlerde ülke genelinde bazı şartların sağlanması gerektiği ile ilgili Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nın bazı tavsiyeleri olduğunu, bu tavsiyelere uygun olarak öğrencilerin sınava giderken ve sınavdan çıktıktan sonra yoğunluk ve kalabalıklaşmanın oluşmaması için o günlerin sadece gençlere ayrılacağını bildirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konuda talimatının olduğunu, sokağa çıkma yasağının sınırlama şekline olacağını haber verdi.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan Talimat Verdi”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamasında Liseye Geçiş Sınavı ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı tarihlerinde öğrencilerin güvenliğinin sağlanması ile ilgili çalışmaların yapıldığını, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun bu günlerde sınırlı olacak şekilde sokağa çıkma yasağı uygulanmasının uygun olacağını bildirdiğini söyledi. Bu tavsiye üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da gerekenin yapılması konusunda talimat verdiğini belirtti. Fahrettin Koca bu açıklamayı sosyal medyadan yayınladığı bir video ile yaptı.

Hangi Günler Sokağa Çıkma Yasağı Olacak?

Liselere Giriş Sınavı (LGS) 20 Haziran 2020 tarihinde düzenlenecek. Sınavın ilk oturumu saat 09:30’da, ikinci oturumu 11:30’da yapılacak.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tarihi ise 27 Haziran – 28 Haziran 2020 tarihleri olarak biliniyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarında bu günlerde sınırlı sokağa çıkma yasağı olacağı bildirildi. Ancak sınırlamanın kuralları henüz netleşmedi. Hangi saatler arasında sokağa çıkma yasağı olacağı bilgisi ile ilgili açıklama bekleniyor.

Ayrıntılar MyMemur’da… 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!