MEB iller arası yer değiştirme (il dışı nakil) öğretmen atama sonuç ekranı

Öğretmenlerin 2016 yılı iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirmelerine ilişkin başvuru sonuçları bugün Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü'nün (İKGM) atama sonuç ekranında bugün itibarıyla açıklanacak. İlişik kesme işlemleri ise sonuçların açıklanmasından sonra yarın itibarıyla yapılabilecek. Aşağıdaki bağlantıdan direk açıklanır açıklanmaz ulaşabilirsiniz.

Zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayanlar ile bu yükümlülüklerini tamamlayan veya muaf olan öğretmenlerden 30 Eylül 2016 tarihi itibarıyla bulundukları ilde en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, iller arasında yer değiştirme isteğinde bulunabilmişti.

Yer değiştirmeler, öğretmenlerin tercih ettiği eğitim kurumlarındaki norm kadro açığı dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğü esasına göre yapılacaktır. Hizmet puanının eşitliği hâlinde sırasıyla; öğretmenlikteki hizmet süresi daha fazla olana, öğretmenliğe daha önce başlayana öncelik verilecek; eşitliğin devamı hâlinde ise atanacak öğretmen bilgisayar kurasıyla belirlenecektir.

İller arası görev yeri değiştirilen öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri iptal edilmeyecek. Ancak bunlardan yer değiştirmeleri gerçekleştirildikten sonra Yönetmelikte belirtilen mazeretlerden biri oluşanların atamaları, görev yerlerinden ayrılmamış olmaları kaydıyla iptal edilebilecektir. Ataması iptal edilen öğretmenlerden önceki görev yerlerinde alanlarında norm kadro bulunmayanlar, il içindeki diğer eğitim kuramlarından alanlarında boş norm kadro bulunan eğitim kurumlarına valiliklerce atanacaktır.

Yer değiştirme başvurulan 16-22 Haziran 2016 tarihleri arasında alınacak; atamalar 27 Haziran 2016 tarihinde yapılacak; ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri ise 28 Haziran 2016 tarihinden itibaren başlatılacak.

Yer değiştirme başvurularına ilişkin tereddütler öncelikle İl Millî Eğitim Müdürlüklerince giderilecek; bu şekilde giderilemeyen tereddütler ise Bakanlığa bildirilecektir. Yukarıda belirtilen açıklamalarda yer almayan hususlarda Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin ilgili hükümleri esas alınacağı belirtildi.

konelab
Tarih: 27 Haziran 2016
Cevap: 1

Oy Ver :
1 2 3 4 5

Yorum Ekle
https://www.paraysa.com/milletvekili-maasi
25 Kasım 2018 16:02
piytu42
Facebook Twitter