1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Fotoğrafçılık Teknik Hizmetler Sınıfı Talebi
Fotoğrafçılık Teknik Hizmetler Sınıfı Talebi

Fotoğrafçılık Teknik Hizmetler Sınıfı Talebi

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün Talebi Maliye Bakanlığı Tarafından Kabul Edilmedi

A+A-

Basın Yayın ve Enformasyon Genel müdürlüğü tarafından geçen sene Yüksek Öğretim Kurumu Başkanlığına fotoğrafçı kadrosunun araştırılması için başvuruda bulunmuştu. Bu başvurunun nedeni fotoğrafçılık kadrosu adı altında çalışan kişilerin lisans ve lisans üstü eğitim alarak üniversitelerden mezun oldukları ve bu  işi icra etmek için gerekli tecrübe ve bilgi birikimine sahip olmaları yine bu işi icra etmek için gerekli teknik alt yapıyı ve teknik cihazları kullanabilme yeteneğinin olması gerekmekte ve şartları taşıyarak çalışan kişilerin Teknik Hizmetler Sınıfına dahil edilmemiş olmasıdır.

YÖK kurumuna yapılan başvuruda fotoğrafçı kadrosunun THS diye kısalttığımız Teknik hizmetler Sınıfına alınıp alınamayacağının araştırılması için Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından talep edilmişti.

Bu talebi değerlendiren YÖK Yürütme Kurulu tarafından olumlu yanıt geldi ve Fotoğrafçı kadrosunun teknik hizmetler sınıfında yer alabileceğini belirtti. Bir sonraki aşama olan Devlet Personel Başkanlığı ’da YÖK’ün almış olduğu bu kararı onaylayarak olumlu yanıt verdi.

Fakat en son onay verecek olan merci olan Maliye Bakanlığı bu talebin sadece mali haklarda artışa neden olacağını ve  bahsi geçen fotoğrafçı unvanını bu sınıfa dahil edildiği taktirde hizmet sınıfları açısından mevcut dengenin bozulacağını ve diğer sosyal bilimler ağırlıklı eğitim veren okullardan mezun olan kişilerinde aynı talepte bulanmalarına neden olacağını  belirterek olumsuz cevap vermiştir.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.