1. HABERLER

  2. SİYASET HABERLERİ

  3. Fuatavni Kimdir ?
Fuatavni Kimdir ?

Fuatavni Kimdir ?

İstihbarat Uzmanı Cahit Dilek, ''Fuatavni kim ?'' sorusuna cevabı...

A+A-

14 Aralık cemaat operasyonunu önceden haber veren ve gözaltı listesini deşifre eden Fuat Avni yine gündemde.

Fuat Avni'nin kim olduğu sorusu ise halen yanıt bulmadı. Fuat Avni'nin kim olduğu sorusunu bugünkü köşesine taşıyan Milliyet gazetesi yazarı Melih Aşık, soruyu istihbarat uzmanı Cahit Dilek'e sordu.

Dilek'in Fuat Avni'nin kim olduğu yönündeki soruya verdiği yanıt şöyle:

"Fuat Avni'nin kim olduğunu soranlar, çok saf olanlar dışında, Fuat Avni'nin bir kişi değil, bir örgüt olduğunu bilmektedirler. Diğer bir ifade ile Fuat Avni, Gülen cemaatinin 'istihbarat örgütü'nün adıdır.

Bu 'örgüt'ün iki kanadı olduğu anlaşılmaktadır. Birinci kanadı AKP içinde derine gömülmüş ve AKP - Cemaat ilişkilerinin en iyi olduğu günlerde de bu günleri düşünerek Gülen cemaatine yakınlığı dışa vurmamış AKP'nin beynine yakın politikacılar ve bürokratlar oluşturmaktadır.

Diğer kanadı ise güvenlik bürokrasisi içinde Gülen cemaatinin en güçlü olduğu dönemlerde dahi kimliklerini dışa vurmayan polis / istihbaratçı / askerler teşkil etmektedir. Fuat Avni örgütün gücünü hâlâ koruduğunu son operasyonu haber vererek ortaya koymuştur...."

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.