GAİB’den 7 Ayda 4 Milyar 819 Milyon Dolarlık İhracat

GAİB, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Fikret Kileci, yaptığı açıklamada, son 7 ay içerisinde toplam 4 milyar 819 milyon 40 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

66005
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

‘‘Pandemi Süreci Etkiledi Fakat Toparlandık’’

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Fikret Kileci, yaptığı yazılı açıklamada, tüm dünya ve Türkiye gibi pandemi süreci içerisinde kendilerinin de olumsuz olarak etkilendiklerini fakat mayıs ayı ile birlikte işlerin yoluna girmeye başlamasıyla hızla toparlandıklarını dile getirdi. Ayrıca GAİB’in temmuz ayında ihracat rekoru kırdığını söyledi. Kileci konuşmasına şöyle devam etti:  “Temmuz ayında bölgemizdeki yükseliş, açık bir şekilde görülmektedir. Bu ay, Gaziantep için tüm zamanların en yüksek ihracatı, birliklerimiz için ise hem 2020 yılının hem de tüm temmuz aylarının en yüksek ihracatı kayda alınmıştır. İhracatçılarımızı yürekten kutluyorum.”

Geçen Yıla Göre İhracat yüzde 9,1 Arttı

Uluslararası ticari faaliyetlerin yavaş yavaş normale döndüğü ve pandemi sürecinin hız kaybetmesi ile geçen yıl temmuz ayında Gaziantep’ten yapılan ihracat oranının bu yıl temmuz ayında yüzde 9,1 oranında arttığı kaydedildi ve 728 milyon 793 bin dolarlık ihracat kayda alındı. Aynı şekilde geçen yıl temmuz ayına göre Güneydoğu Anadolu Bölgesi ihracat hacminin 5,3’lük bir artış gösterdiği de tespit edildi. Gaziantep ise büyük bir yükseliş yaparak iller arasında rekor kırdı ve Türkiye ihracat hacmi sıralamasında 5. sırayı aldı.

 

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!


Deprecated: Directive 'allow_url_include' is deprecated in Unknown on line 0