1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi En Az Lise Mezunu 10 Kamu Personeli Alımı Yapacak!
Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi En Az Lise Mezunu 10 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi En Az Lise Mezunu 10 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 2020 yılı memur alımları kapsamında 10 kadroya personel alımı ilanı yayımlandı. Detaylar My Memur haberde.

A+A-

28 Şubat 2020 Tarihli ve 31053 Sayılı Resmi Gazetede Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü için memur alımı ilanı yayımlandı. Sözleşmeli 10 memur kadrosuna memur alımı detaylarını ve tüm başvuru şartlarını araştıran adaylar için gerekli bilgileri My Memur olarak bu haberimizde hazırladık. Personel alımı başvuruları 13 Mart 2020 tarihine kadar yapılabilecek.

4/B (SÖZLEŞMELİ PERSONEL) ALIM İLANI MEVZUATI

Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara" göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere, 2018 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle yazılı ve sözlü mülakat yapılmaksızın, programcı kadrosu için ise yönetmeliğin ek 2'nci maddesinin (c) fıkrası gereğince KPSS(B) grubu puanı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puan alan adaydan başlamak suretiyle ilan edilen kadronun 10 katına kadar aday arasından yapılacak yazılı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre sıralama yapılacaktır. Sınav tarihi, yeri, saati ve şekli ilan tarihi bitiminden sonra internet sayfamızda duyurulacaktır.

PERSONEL ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI

1 Kütüphaneci Alımı: KPSS P3, Yükseköğretim kuramlarının lisans düzeyinde eğitim veren; bilgi ve belge yönetimi, kütüphanecilik, arşivcilik ve dokümantasyon ve enformasyon bölümlerinin birisinden mezun olmak.

2 Büro Personeli Alımı: KPSS P93, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı önlisans programlarının birinden mezun olmak.

1 Büro Personeli Alımı: KPSS P93, Fakültelerin Kamu Yönetimi Bölümü lisans mezunu olmak. Microsoft Office excel, Microsoft Office Access, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, İnsan Kaynaklan Yönetimi ve Muhasebe ile ilgili sertifikaları olmak.

1 Programcı Alımı: KPSS P3 Fakültelerin Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olmak. Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavında (YDS) en az (D) düzeyinde İngilizce puanına sahip olmak. Alanında en az 2 (iki) yıl tecrübeli olmak.

1 Destek Personeli Alımı: KPSS P94, Lise mezunu olup, temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ve benzeri engeli bulunmamak.

1 Mühendis Alımı: KPSS P3, Fakültelerin İnşaat Mühendisliği bölümü mezunu olmak. Beton Teknolojileri ve Doğru Beton Uygulamaları Sertifikası, Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği Eğitim Sertifikası ve İdecad Versiyon 10 Tanıtım Sertifikalarına sahip olmak.

1 Mimar Alımı: KPSS P3, Fakültelerin Mimarlık bölümü lisans mezunu olup, EKB Uzmanı belgesi, Proje Yönetimi, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve Kamu İhale Mevzuatı sertifikaları olmak. Yabancı Dil sınavlarının birinde en az 50 (Elli) puan almış olmak.

1 Tekniker Alımı: KPSS P93, Elektrik Bölümü önlisans programlarının birinden mezun olmak ve belgelendirmek şartıyla alanında en az 2 yıl tecrübeli olmak.

1 Teknisyen Alımı: KPSS P94, Ortaöğretim programlarının Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme bölümü mezunu olmak ve belgelendirmek şartıyla alanında Devlet kurumlarında 7 (yedi) yıl çalışmış olmak. Doğalgaz Yakıtlı Kalorifer ateşçisi belgesi ve Isıtma ve Sıhhi Tesisat Usta Öğreticilik Belgesi olmak.

PERSONEL ALIMI İÇİN ARANILAN GENEL KOŞULLAR

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Belirtilen özel şartlar ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartlan taşımak,

- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile çalışmaya ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile engeli bulunmamak,

- Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak,

- Son 1 (bir) yıl içerisinde sözleşmeli personel olarak istihdam edilenlerden, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmemiş olması veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmesini tek taraflı feshetmemiş olmak.

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak gerekiyor.

- Daha önceden herhangi bir kurumda çalışırken iş akdi fesih edilenlerle, kendi isteği ile görevinden istifa edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

İlan metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler